Батьківський авторитет

Ми не народжуємося батьками і матерями, а стаємо ними. Я навіть насмілився б стверджувати, що чоловік по-справжньому стає батьком не в момент народження дитини, а пізніше, тобто коли усвідомлює свою вирішальну роль незамінного вихователя.

Щоб виконувати таку функцію, батько і мати повинні мати авторитет. Якщо доросла людина авторитетна, то заслуговує на повагу. Авторитет не має нічого спільного з авторитаризмом, який можна назвати хіба що карикатурою, надуживанням владою. Крім цього, авторитаризм завжди залишається ознакою слабкости.

Авторитет не залежить від функцій, становища, позиції, а від цінности людини, прикладу, який вона дає, позитивних рис, які вона має. Авторитет дає змогу займати позицію, пов’язану з владою, але не зловживати нею. І лише завдяки авторитету владу вільно визнають і сприймають.

Найсерйознішою помилкою, яку можуть зробити батьки, є бажання за будь-яку ціну (до цього слід зарахувати наслідки небезпечної хиткости принципів) бути другом дитини. Тимчасом довіру дітей можна здобути не завдяки намаганню подружитися з ними, а завдяки турботі та супроводженню їх на шляху до зрілости.

У батьках діти хочуть бачити не друзів (часом вони мають їх аж надто багато). Дітям потрібні батьки, які можуть бути для них зразком, авторитетом. Батько і мати не повинні мати жодного страху щодо дітей. Не можна боятися, що ви втратите дітей, коли суворо скажете їм неприємну правду. Треба усвідомити собі, що дітям потрібні і нагороди, і покарання. Батьки повинні переконатися в тому, що не треба полегшувати дітям їхній життєвий шлях з допомогою постійних дозволів, тому що за багатьох обставин варто чітко і непорушно наполягти на батьківському «Ні!».

Спокійно про старість

Наступна

Ускладнити життя

Часом нам трапляється чути жахливі розповіді, головними героями в яких є молоді люди або діти. ... Читати далі

Попередня

Переваги досвіду старших людей

Попри все, досвід старших людей залишається міцним пунктом, який може бути значною перевагою. А в ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *