Досконале яблуко

ЗМІНИ СВІТ, ЗМІНЮЮЧИ СЕБЕ САМОГО

Суфій Баязід розповідає про себе:

У молодості я був революціонером, і всі мої молитви до Бога зводилися до одного прохання: “Господи, дай мені силу змінити світ”.

Коли я став літнім чоловіком і усвідомив, що прожив половину свого життя, так і не змінивши жодної людської душі, я змінив свою молитву: “Господи, дай мені благодать змінити всіх тих, хто мене оточує. Принаймні мою сім’ю і моїх друзів, і я буду задоволеним з цього”.

Тепер, коли я старий і дні мої полічені, я молюся до Бога, просячи одного: “Господи, дай мені благодать змінити самого себе. Якби я молився про це з самого початку, то не змарнував би свого життя”.

ДОСКОНАЛЕ ЯБЛУКО

Тільки-но Насредин скінчив свою промову, як почув з натовпу:

– Замість того, щоб плести релігійні теорії, чому б вам не показати нам щось практичне?

Ці слова заскочили бідного Насредина на місці: – Що саме вам показати? – спитав він.

Його насмішник, задоволений з того, що принизивши муллу, зміг справити враження на натовп, сказав:

– Наприклад, покажи нам яблуко із райського саду.

Насредин, не роздумуючи підняв із землі яблуко і подав його чоловікові.

– Але це яблуко з одного боку зіпсоване, – сказав чоловік. – Небесне яблуко було би досконалим.

– Небесне яблуко і справді буде досконалим, – сказав мулла. – Але беручи до уваги твої теперішні можливості, оце яблуко дуже схоже на те небесне яблуко, яке ти одержиш.

* *

Чи можеш ти сподіватись побачити досконале яблуко недосконалими очима? Або знайти доброту в інших, якщо твоє серце – егоїстичне.

МУДРЕЦЬ КОНФУЦІЙ

Одного разу Пу Шанґ сказав Конфуцію: “Який же ти мудрець, якщо говориш, що Єн Гу переважає тебе прямотою думки? Що Туан-му Цз’у стоїть вище тебе в поясненні речей? Що Чунґ Ю сміливіший за тебе, а Чуан-сун шляхетніший?“

Сильно бажаючи одержати відповідь, Пу Шанґ посунувся до краю циновки і мало не звалився з неї.

– Якщо це правда, – сказав він, – то чому ці четверо є твоїми учнями?

Конфуцій відповів:

– Залишайся там, де ти є, і я скажу тобі. Єн Гу знає, як бути прямим, але не знає, як бути гнучким. Туан-му Цз’у знає, як пояснювати речі, але не знає, як дати просту відповідь “Так” або “Ні”. Чунґ Ю знає, як бути сміливим, але не знає, як бути обережним. Чуан-сун Ші знає, як бути шляхетним, але не знає, як бути скромним. Ось чому четверо цих чоловіків раді повчитися в мене.

* *

Мусульманин Джалал-уд-дін Румі говорить: “Рука, яка завжди відкрита чи завжди закрита – скалічена рука. Птах, який не може розгортати і згортати крил, не може літати”.

КОКОСОВИЙ ГОРІХ

Мавпа, що сиділа на дереві, жбурнула кокос у голову суфія. Чоловік підняв його, випив молоко, з’їв горіх і зробив зі шкаралупи миску.

* *

Дякую тобі за те, що ти мене критикуєш.

Наступна

“Дякую” і “так”

ГОЛОС СПІВАКА ЗАПОВНЮЄ ЗАЛ Випадково почуте біля концертного залу: – Який співак! Його голос заповнював ... Читати далі

Попередня

Притча про сучасне життя

ЗАДОВОЛЕНИЙ РИБАЛКА Якось один фабрикант, проходячи морським берегом, був дуже здивований, побачивши рибалку, що серед ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *