Хрещення – Частина 2

У МЕТРО

Коли малому Жаку Деро було 5 років, його забрали у батьків. Тато його був алкоголіком і крав, щоб мати за що випити. Мама займалася проституцією, щоб звести кінці з кінцями. Тому їх позбавили батьківських прав.

Малого Жака передали у прийомну сім’ю.

Та ось подружжя, яке прийняло його, розлучилося, і він був змушений піти в іншу сім’ю. Далі була ціла низка сімей, які мали більші чи менші благі наміри. Бачачи, що ніхто його не любить, Жак став агресивним, почав красти і опинився у виправній колонії. Він часто порушував громадський порядок, висловлюючи таким чином протести проти суспільства, і врешті-решт опинився у банді грабіжників. Його засудили до семи років ув’язнення без можливості дострокового звільнення.

Коли він звільнився з в’язниці, йому нікуди було іти. Через тиждень перебування у дешевому готелі його невеличкі заощадження розтанули. Він опинився на вулиці, але навіть на вулиці треба щось їсти! Жак змирився зі своєю долею і, переступивши через свою гордість, вирішив жебракувати у паризькому метро.

Та копійки, які він збирав, не могли його наситити. Він не хотів знову потрапити у в’язницю, але не бачив іншого виходу, як тільки почати красти.

І ось раптом трапилося непередбачене. Коли він сидів у метро, якийсь юнак підійшов до нього, посміхнувся і сказав: «Можна присісти біля вас? Так ми на дві руки зможемо просити милостиню».

Здивований Жак дав місце біля себе. Юнак розповів йому, що його звати Данієль і що він прибирає в лікарні. А тоді він запитав Жака, чи той не хоче познайомитися з його друзями, які могли б допомогти знайти йому роботу. Жак погодився і наступного дня його прийняли на роботу в один з центрів надання притулку бездомним. У нього з’явився стимул, адже, провівши дев’ять місяців у метро, він знав, як важко бути бездомним.

Невдовзі разом з друзями він заснував денний притулок, де триста безхатченків могли прийняти душ, знайти чистий одяг і з’їсти теплу їжу.

Завдяки жесту Данієля, який опустився до того, що став жебраком у метро, Жак покинув злочинний світ, аби цілковито віддати себе допомозі найбільш потребуючим.

Христос також захотів опуститися до того, щоб просити хрещення на покаяння у Йордані. Стаючи в один ряд з грішниками, Він прославився і повів нас, грішників, на дорогу вічної слави, яка починається з нашого хрещення.

НІКОГО НЕМАЄ

Кажуть, що в Китаї дуже розповсюджене жіноче самогубство. 56 % жінок у світі, які вчиняють самогубство, це китаянки! Пані Ву Цінь, яка викладає англійську в Пекіні, прагне боротися з цим лихом. Вона розповідає, як перейнялася таким сумним становищем китайських селянок.

«Якось в одному селі я шукала когось, з ким могла б поговорити. Щоб отримати інформацію, я постукала у двері найближчого будинку. Зсередини жіночий голос відповів: “Нікого немає!” Це мене шокувало: чи ця жінка не вважає себе людиною?!».

Ву Цінь вирішила діяти. Вона подала свою кандидатуру на вибори – не вступаючи в Комуністичну партію – і отримала перемогу.

Як обраниця народу, вона заснувала освітні центри для тисяч жінок. За місяць вони ставали перукарями чи кухарями в ресторанах, а за рік – учителями інформатики. Та насамперед вона вчила їх любити інших. У всіх кабінетах було вивішене гасло: «Якщо ви маєте любов, то маєте все».

Вона часто повторювала: «Якщо ви виховуєте хлопчика, то виховуєте особистість. Якщо ж виховуєте дівчинку, виховуєте сім’ю. Адже цінності дітям передає жінка».

Ву Цінь доклала чимало зусиль для навчання жінок, адже лише тоді, коли усвідомлюють свої права, які їм гарантує китайська конституція, вони можуть боротися за свої громадянські права.

Як громадянство гарантує всім жінкам у Китаї рівність перед законом, так само і хрещення раз і назавжди дає доступ до всіх інших таїнств.

Наступна

Хрещення – Частина 3

БЛАКИТНА СУКНЯ Усе почалося одного весняного дня 1966 року. Двадцягичотирьохлітня Арлет прогулювалася Люксембурзьким садом у ... Читати далі

Попередня

Хрещення - Частина 1

ТРИ ЗНАКИ Події відбувалися в Нью-Йорку в 1968 році. У робочому кабінеті нотаріуса Еплбі відбулася дивна ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *