ХТО МОЖЕ ДАТИ ЩАСТЯ

Індійський Цар Акбар часто об’їжджав свою столицю і видав указ, щоб карета зупинялася кожного разу, коли хтось з підданих хоче звернутися до нього особисто із скаргою чи проханням.

Одного дня візничий зупинив коней, тому що жебрак протягнув до нього руки з благанням про милостиню. Він голосно вихваляв царя і вигукував: “Тільки цар може дати мені щастя!” Неподалік сидів другий жебрак і голосно кричав: “Тільки Бог може дати людині щастя!”

Повернувшись у палац, цар велів випекти коровай хліба і запекти в ньому невеликий зливок золота. На наступний день він під’їхав у кареті до жебрака, який сподівався на його допомогу і віддав йому хліб.

Через якийсь час він знову проїздив цією вулицею і той же жебрак простягав до нього руки. Цар вийшов з карети і запитав:

– Чому ти знову тут? Хіба я не дав тобі коровай, в якому був зливок золота?

– Я НЕ ЗНАЮ НІ ПРО ЯКЕ ЗОЛОТО. Хліб був занадто важкий, і я вирішив, що він погано випечений, тому продав його сусіду-жебраку за кілька монет.

Другого жебрака поруч не було. Через деякий час слуги доповіли, що цей жебрак, виявивши в хлібі золото, купив будинок і покращив свої справи. Після цього він порадив першому жебраку сподіватися лише на милість Божу.

Споживіть і побачите, що благий Господь. Блажен муж, що уповає на Нього. (Книга Псалмів 33:9)

Наступна

ЩАСЛИВА КРАЇНА

Сповнений надій хлопець почув, що десь є щаслива країна. Він сміливо відправився на пошуки, вирішивши, ... Читати далі

Попередня

ДВА МОНАХИ ТА ЇХНІ ОЛИВКОВІ ДЕРЕВА

Один монах посадив оливкове дерево і почав молитися: "Господи, пошли деревцю моєму дощу". І послав ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *