КОЛИ ЛЮБЛЯТЬ – НЕ ЗРІКАЮТЬСЯ…

Був нічим не примітний ранок у звичайнісінькій поліклініці. Літній чоловік прийшов до лікаря зняти шви з пальця руки. Було помітно, що він дуже хвилюється і кудись поспішає. Запитавши, коли буде лікар, чоловік тремтячим голосом повідомив, що о 9 годині на нього чекає дуже важлива справа. А вже 8-30.

Я, розуміючи, відповів, що всі лікарі зайняті, і зможуть приділити йому увагу не раніше, ніш через годину. Проте, помітивши неймовірний смуток у його очах і якусь розгубленість, коли він раз у раз поглядав на годинник, у мене щось защемило в серці. Пацієнтів до мене на прийом не було, і я вирішив сам зайнятися раною цього чоловіка. Мене порадувало, що рана добре затягнута, і, означає, не виникне жодних проблем, якщо шви зняти зараз. Порадившись з колегою, я зайнявся пацієнтом. Мені чомусь хотілося з ним поговорити і я першим почав розмову:

– Ви так поспішаєте. Мабуть, у вас призначений прийом ще до одного фахівця?

– Ні. О 9 годині мені треба погодувати хвору дружину. Вона зараз у лікарні.

З лікарської цікавості, я запитав, що з його дружиною. Чоловік відповів, що в неї, на превеликий жаль, виявлена хвороба Альцгеймера. Я встиг зробити необхідні процедури, поки ми розмовляли, на що, природно, був потрібен час. Мені здалося, що до 9 години мій пацієнт може не встигнути в лікарню до дружини. Я поцікавився, чи вона хвилюватиметься, якщо він спізниться. Чоловік сумно похитав головою:

– Ні, вона не буде хвилюватися. Моя дружина не впізнає мене останні п’ять років. І навіть не пам’ятає, ким я їй доводжуся.

Я здивовано вигукнув:

– І, незважаючи на це, ви все одно кожен ранок поспішаєте в лікарню до людини, яка вже не впізнає вас?

Тоді він ласкаво поплескав мене по плечу і, посміхнувшись, по-батьківськи відповів:

– Так, на жаль, вона не знає хто я. Зате я пам’ятаю, хто вона. З нею я був щасливий усе своє життя.

Я підійшов до вікна і довго дивився услід літньому пацієнтові. І тільки коли постукали в двері, зрозумів, що плачу. Мурашки пробігли по моєму тілу, і я сказав сам собі:

– Це та любов, про яку мрію і я.

Мій ранковий пацієнт сказав, що був щасливим. Та і вона, та жінка, теж щаслива, маючи такого чоловіка.

Не пристрасть або романтика, а істинна любов, здатна зрозуміти, простити і прийняти, – ось те, що довговічне. Ми підемо. А любов залишиться, оселившись у чиємусь серці.

pro-lyubov2_7

Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву і віддав Себе за неї. Так повинні чоловіки любити своїх жінок, як свої тіла: хто любить свою жінку, любить самого себе. (Послання до Ефесян св. ап. Павла 5:25,28)

Наступна

В'ЯЗ І ВИНОГРАД

Один чоловік зупинився перепочити в тіні в'яза і побачив, що виноградна лоза обвилася навколо дерева. ... Читати далі

Попередня

МАТЕРИНСЬКЕ СЕРЦЕ

На освітленому сонцем лісовому узліссі росла з юними дочками красива береза. Любила вона своїх діточок, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *