КРИВДА І МІШОК КАРТОПЛІ

Учень спитав учителя:

– Ти такий мудрий. Ти завжди в доброму настрої, ніколи не сердишся. Поможи й мені стати таким.

Учитель згодився й попросив учня принести картоплю і прозорий пакет.

– Якщо ти на когось розсердишся і затаїш кривду, – сказав учитель, – то візьми картоплину: напиши на ній ім’я людини, з якою стався конфлікт, і поклади цю картоплину в пакет.

– І це все? – незрозуміло спитав учень.

– Ні, – відповів учитель. – Ти маєш завжди носити цей пакет із собою, і щоразу, коли образишся на когось, класти в нього картоплю.

Учень згодився.

Минув певний час. Пакет учня поповнився ще кількома картоплинами і став досить важким. Його було дуже незручно завжди носити із собою. Крім того, та картопля, яку він поклав першою, почала псуватися і неприємно пахнути.

Учень прийшов до учителя і сказав:

– Усе це неможливо носити з собою. По-перше, пакет надто важкий, а, по-друге, картопля зіпсувалася. Запропонуйте щось інше.

Але вчитель відповів:

– Те саме відбувається у твоїй душі. Коли ти на когось ображаєшся і сердишся, то кладеш на душу важкий камінь. Просто ти відразу цього не помічаєш.

Потім каміння стає дедалі більше. Вчинки обертаються у звички, звички – у характер, який породжує смердючі пороки. Я дав тобі змогу спостерігати збоку весь цей процес. Щоразу, коли ти вирішиш образитися на когось, або, навпаки, самому когось скривдити, подумай, чи потрібен тобі цей тягар.

pro-zhyttya2_28

Хто сіє для плоті своєї, від плоті пожне тління, а хто сіє для духа, від духа пожне життя вічне. (Послання до Галатів св. ап. Павла 6:8)

Наступна

ЛАМПАДА ЖИТТЯ

Відомий грецький подвижник ХХ століття старець Порфирій мав багато дарів від Бога і міг бачити ... Читати далі

Попередня

ПРОСТІ ВІДПОВІДІ

Прийшла якось людина до старця і запитує: - Скажи, хто мудрий? - Хто мудрий? - ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *