Мудрість старих людей

Ми – інформаційне суспільство, яке розпоряджається величезною кількістю даних. Та хоча ми знаємо дуже багато, нам не вистачає ключа для інтерпретації подій. Виявляється, що ця величезна кількість інформації, яка на нас зрушується, ніби лавина, зовсім не свідчить про те, що ми мудрішаємо. Орієнтування в подіях сучасного світу, ознайомлення з подіями не дає гарантії, що ми навчимося жити і відчуємо глибоке значення цих подій, випрацюємо або відкриємо цінності.

Мудрість, яку мають старі люди, полягає в чомусь геть іншому. Вона не обмежується поясненням «що», а намагається пояснити «чому». Ця мудрість не має нічого спільного з навчанням в університетах, захистом докторських дисертацій, дипломами, поняттями, книжками, проектами. Мудрість не треба плутати з наукою, зі знанням. Її не можна імпровізувати чи передати на флешці. Її треба накопичувати і вдосконалювати з часом, терпеливо пізнавати, збагачувати труднощами та терпінням, які поліпшують і будують нашу людяність.

Мудрість здобувають у школі життя. Вона вимагає повільного процесу дозрівання, а також сумнівів. Вона вимагає коштовної щирости (насамперед зі самим собою), чесного визнання помилок, усвідомлення помилок, розвіювання ілюзій.

Мудрість не любить коротких шляхів, які звільняють від особистого та мозолистого пошуку, самопожертви, труду. Її не можна ошукати з допомогою фокусів та хитрощів. Мудрість стосується не лише інтелекту, а й серця і почуттів. Вона не гарантує успіху в житті, але забезпечує життя, гідне справжньої людини. Мудрість має в собі розум, продукт, без якого багато людей сподівається обійтися або ж ставиться до нього, як до перешкоди.

Спокійно про старість

Наступна

Повернення до Бога

Колись я сповідав одного чоловіка. Він повертався до Бога з далекої мандрівки духовним бездоріжжям. Чоловік ... Читати далі

Попередня

Старість попри все є життям

А ось історія двох сестер. Молодша Євгенія має 98 років. Вона ще доволі енергійна, уважна, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *