ОТРУТА В СЕРЦІ

Колись давно жила в одному селі дівчина. За древнім звичаєм, після весілля прийшла вона жити в дім свого чоловіка. Але дуже незатишно було молодій невістці зі свекрухою. Та її постійно повчала і в усьому докоряла.

Якось уранці відправилася молода жінка до знахаря, який жив на околиці лісу.

– Що привело тебе до мене, красуне? Може чоловіка приворожити? – запитав дід.

– Ніхто мені не потрібний, я чоловіка свого люблю, але з матір’ю його жити не під силу.

– Що ж ти від мене хочеш?

– Прошу тебе, допоможи мені. Дай мені отрути, щоб я отруїла її.

– Чи на цьому щастя своє побудуєш, дорогенька? Ну, гаразд. Шкода мені тебе. Дам я тобі зілля. Кожен ранок заварюватимеш його, і пригощай цим чаєм мати свого чоловіка. Та тільки порада в мене для тебе є.

– Яка? Кажи, усе виконаю, аби скоріше позбутися цієї змії.

– В селі-то в нас чутки швидко розповсюджуються. Запідозрять тебе. Так от, щоб цього не сталося, зміни своє ставлення до свекрухи. Стань ласкавою, привітною, посміхайся. Недовго доведеться тобі мучитися.

Так і вчинила жінка. Щойно півні проспівали, а вона встає, хліб вимішує, пічку топить, кашу готує, зілля отруйне свекрусі заварює. І так ласкаво запрошує її покуштувати диво-чай. Мамою кличе, слухається в усьому. Чоловік не нарадується: як рідні стали мати і дружина. Свекруха невісткою не нахвалиться. І та щирою любов’ю відповідає.

Поспішає вона знову до знахаря, кидається до ніг його зі сльозами:

– Дідусю, благаю тебе. Адже ти все можеш. Дай протиотруту. Надто багато чаю заварила я свекрусі своїй. Помре. Адже вона матір’ю дбайливою мені стала.

– Мило моя, заспокойся. Я дав тобі ароматні трави, з яких ти варила для свекрухи смачний і корисний чай. Отрута ж була в твоєму серці, але з Божою допомогою ти її позбулася.

Наблизьтеся до Бога, і наблизиться до вас; очистіть руки, грішники, виправте серця, двоєдушні. Смиріться перед Господом, і піднесе вас. (Послання св. ап. Якова 4:8,10)

Наступна

ЧОМУ НАМ НЕ ТАЛАНИТЬ У ЛЮБОВІ?

Одному хлопцю не таланило в Любові. Усе якось попадалися йому "не ті" дівчата в житті. ... Читати далі

Попередня

НЕЗВИЧАЙНЕ БАЖАННЯ

Якось напередодні Новорічних свят вчителька запропонувала своїм третьокласникам написати про те, що б хотіли вони ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *