Погляд любови

Євангелія кілька разів згадують про погляд Христа. Андрій приводить свого брата Симона до Ісуса: «На нього ж споглянувши, промовив Ісус» (Ів. 1:42). Петро щойно зрікся свого Учителя: «І Господь обернувся й подививсь на Петра» (Лк. 22:61). Доброчесний юнак запитує в Ісуса про дорогу до життя вічного: «Ісус же поглянув на нього з любов’ю», – каже нам євангелист Марко (10:21), який володів даром коротких і влучних висловів.

Любов і погляд взаємопов’язані… Ніщо краще за погляд не відображає любови. Той, на кого так подивляться, не помилиться, все його єство – я маю на увазі глибину єства, його потаємне «я» – пробуджується, тремтить, зачаровується, підноситься і живе, вражене цим поглядом любови. У ньому пробуджується нове життя – невідоме, палке, інтенсивне: погляд любови пробуджує любов.

У цьому погляді любови иншої істоти на нас найчарівнішим є не те, що в ньому ми відкриваємо душу і любов иншої людини, а те, що дізнаємось з нього про себе. Погляд любови – це справді «дзеркало-в-якому-бачимо-себе-побаченого», як надзвичайно влучно висловився Ланца дель Васто (III).

Тоді як є погляди, в яких бачимо себе зневаженими, нікчемними, – у погляді любови відкриваємо, що ми гідні любови, що ми спроможні пробудити любов у серці иншого. Таке дзеркало розповідає нам про нас самих, не так, як це робить позбавлене життя і незворушне люстро, – але через радість, зачарування, любов, порив, які пробудилися в иншій особі перед виглядом нашого найглибшого «я» і які відкривають нам її погляд.

Роздуми про молитву

Наступна

Божа любов

Пригадую собі одну молоду жінку, настільки ж шалено кохану, як і неймовірно красиву, чий розпач ... Читати далі

Попередня

Доручити себе Богові

Закінчується концерт. Лунають аплодисменти, завіса падає. Лунають виклики на біс, скрипка виходить на край сцени, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *