ПОРЯДНІ ЛЮДИ

pro-spokusu2_15

Короля Пруссії Фридриха ІІ (1712-1786) ще за життя прозивали “Великим”, оскільки він насправді був видатним державним діячем. Крім того, його любив народ, який чи не найбільше цінував справедливість короля.

У пізні роки його життя люди ласкаво називали короля “старий Фриц”. Він часто ходив у народ, щоб краще пізнати його потреби і клопоти. І кожен міг, не церемонячись, звернутися зі своїм проханням особисто до короля.

Якось старий король відвідав в’язницю. Він довго розмовляв з ув’язненими, передусім, питаючи про вчинений злочин і ухвалений вирок. Особисто бесідуючи з кожним ув’язненим, король на превеликий подив дізнався, що всі мешканці в’язниці сидять там безневинно. На одного звели наклеп, інший вважав, що потрапив туди помилково, ще інший пояснював свою присутність несправедливістю судді. Король терпляче вислухав усіх. Врешті-решт черга дійшла до чоловіка, який сидів, глибоко похнюпившись. На питання, що його так пригнічує, той відповів:

– Ваша величносте, я – шахрай. Почалося все з того, що я почав прогулювати заняття в школі. Пізніше почав ухилятися від повсякденної роботи. Моїх старих батьків це вельми смутило. Та я був ледарем. Через лінь я скоро вліз у борги. Потім почав красти. Тепер усе моє життя зруйноване. Ах, як я хотів би все це виправити!

Опісля старий король звелів начальнику в’язниці:

– Цей чоловік – єдиний негідник серед усіх цих порядних людей. Виженіть його геть, щоб він не псував інших!

* *

Чесність допомагає людині стати вільною.

Всяка неправда є гріх. (Перше послання св. ап. Іоана 5:17)

Наступна

ХРИСТОС І ЮДА

Притча Леонардо да Вінчі Створюючи фреску "Тайна вечеря", Леонардо да Вінчі годинами бродив вулицями Мілану, ... Читати далі

Попередня

ПРО П'ЯНИЧКУ І ВОЛЮ БОЖУ

Один п'яничка захотів жити по волі Божій і намірився кинути пити. - А як жити ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *