Поступливі тати та перевтомлені мами

Видається, що сьогодні багато татів відмовилися від виконання своїх виховательських обов’язків: одні через роботу, кар’єру, різні зобов’язання, різноманітні розваги, а інші вирішили, що вони не спроможні позитивно впливати на життя своїх дітей. А матері постійно зайняті «деінде» (наприклад, парафіяльні, харитативні та суспільні обов’язки), вони довіряють дітей няням або, і це ще гірше, телебаченню. А воно, як відомо, є найліпшим фахівцем у сфері насилля та знищення душ убивчою отрутою, завдання якої полягає в одурманенні та притупленні.

Дітям потрібна постійна батьківська присутність (однак вона не повинна пригнічувати). Вони вимагають часу, уваги, необхідности вести діялог. Діти не люблять моралізаторства. Чуючи поради і накази, вони нетерпляче знизують плечима, проте вимагають послідовности, вагомих прикладів правоти, чесности, щирости, вірности, шляхетности, родинної гармонії, солідарности з бідними і слабкими, поваги, внутрішньої чистоти, сприйняття іншости.

У деяких випадках батьки повинні вміти надати належні відповіді або – і це ще важче – провокувати вимогливіші, глибші запитання, які не дають готової відповіді, а заохочують до спільного пошуку правди.

Від батьків ніхто не вимагає бути досконалими, мати готові відповіді на всі можливі дитячі запитання і блискавично розв’язувати кожну проблему. Основне завдання батьків полягає в «присутності». Вона має бути делікатною, ненав’язливою, проте витривалою, чуйною та відповідальною. Батькам не можна втікати, шукати забуття і перекидати батьківські обов’язки на інших. Шукати легке алібі – невідповідально й облудно.

Спокійно про старість

Наступна

Цінність жертовності

Треба виховувати дітей до жертовности, зречення. На жаль, сьогодні це прийнято вважати анахронізмом («часи змінилися!»: ... Читати далі

Попередня

Якщо бачиш майбутнє...

Я вважаю, що треба обережно використовувати деякі формулювання, які лунають також з поважних трибун, наприклад: ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *