ПРИЧИНА ВИНИКНЕННЯ ЗАБОБОНІВ

Слово «забобонність» скеровує нас до основної тривоги, яка турбує людське серце від початку існування людини, тобто до інстинкту самозбереження. Саме від початків світу людина винаходить обряди, магічні церемонії та забобонні ставлення, щоб спробувати підкорити собі те, що її лякає найбільше, – смерть. Надія та страх породжують магічну думку, яка створює ілюзію можливости передбачити події та контролювати їх завдяки певним ритуалам. Ця думка, що народилася на світанку людського існування, посприяла виживанню людства: щоб відповісти на сигнали, які світ посилає, людина створила систему мітів та особливих вірувань, які мали б забезпечити їй спокій та сенс життя.

Важливо наголосити на ролі прагнення панування та влади, що породжене забобонами та віруваннями. Адже людина завжди мріяла стати господарем власного життя та підпорядкувати світ собі: вона прагне пізнати своє майбутнє, заглибитися в таємниці, змінити перебіг подій, уникнути небезпеки, панувати над іншими… Одно слово, людина прагнула стати Богом, тобто непереможною і безсмертною! Ця претензія, яку неможливо реалізувати, була б сміхотворною, якби не включала в себе святотатство: поставити Бога на один рівень зі собою. Існування Бога дратує, адже тільки Він є Абсолютом і лише Він може дати життя, яким власне Він і є. Прагнення влади, панування та гординя перетворюють людину на створіння, яке не хоче визнавати першість Бога, через що прагне звільнитися від Нього – Автора життя та існування. Обертаючись спиною до любови, яка її створила, людина відкидає Творця зі страху, адже Він є нагадуванням про крихкість нашого тілесного існування: «Бо ти порох, і до пороху вернешся» (Буття 3:19)

Жиль Жангене, “Безглузді забобони

Наступна

САМОТНІСТЬ І ЗАБОБОНИ

Віра в долю, сфабриковані схеми та стереотипи ментальности, намагання спростити все на світі, ірраціональні та ... Читати далі

Попередня

ОЗДОРОВЧІ МОЛИТВИ

Кілька років тому до мене прийшла одна жінка, щоб я благословив її на здоров’я. – ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *