Птах у клітці

Чоловік, що розводив тварин і декоративних птахів, невдоволено спостерігав за одним зі своїх птахів, який, літаючи кліткою, розпачливо бився об ґрати й уже поранив собі до крови голівку.

«Перестань нарешті тріпотіти крилами! – наказав зі злости. – Хіба я не даю тобі найсмачнішої їжі, хіба не живеш у найзручнішій клітці? До того ж я – твій господар, і можу вирішувати твою долю, бо купив тебе за власні гроші».

«Я – дитя простору, – відповів птах, – і був народжений для того, щоб на свободі літати попід небеса».

«Добре, – сказав чоловік, – якщо ти такий вимогливий, накажу позолотити твою клітку».

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Відкидаючи всі положення «Загальної декларації прав людини», деякі люди ще й сьогодні – і то не лише в екзотичних країнах – претендують на право володіння іншими особами та владу над ними. Таке трапляється в подружжях, у стосунках між партнерами чи на роботі, де, як відомо, існує посадова єрархія. Чи економічна залежність дає право претендувати на володіння іншою людиною й владу над нею?

Між християнами ведуться дискусії, чи в наш час таку залежність ще можна виправдовувати, якщо так, то якою мірою?

ЦИТАТИ

  • У дуже небагатьох в’язницях можна помітити ґрати. Олівер Гасенкамп (1921-1988), автор книжок для дітей і молоді
  • Не є вільним той, хто інших тримає в неволі. Щойно тієї миті, коли випускаємо птаха з клітки, усвідомлюємо, як він нас поневолив. Предмет нашого поневолення – що б це не було – породжує жагу володіння, яка зв’язує нас сильніше, ніж металеві ланцюги. Рабіндранат Таґор (1861-1941), індійський поет і філософ

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • 1Кор. 7:4; Еф. 5:21-6:9; Кол. 3:18-22.
Наступна

Порятунок

Усе, чим родина, що рятувалася втечею, ще володіла, уміщалося в одній маленькій скриньці, ба більше, ... Читати далі

Попередня

Мудрий, як змія

За часів нацистської диктатури один сільський священик із Північної Німеччини на Свято Реформації вирішив висловити ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *