Внутрішнє просвітлення

У Святому Письмі не все одразу зрозуміле, деякі уривки здаються нам неясними і навіть можуть нас неприємно вразити. Але якщо ми щиро шукатимемо, то нерідко отримуватимемо просвітлення; той чи інший вірш стане зрозумілим і виразно промовлятиме до нашого серця. Воскреслий Христос дасть нам через Свого Святого Духа, як дав Своїм учням, розум, «щоб вони розуміли Писання» (Лк. 24:45). Це просвітлення може бути тільки поступовим, але воно є справжнім досвідом.

Що сприяє цьому внутрішньому просвітленню, яке робить для нас доступними багатства Слова? Гадаю, що найважливішим є правдиве прагнення навернутися. Якщо ми читатимемо Святе Письмо під час молитви, з такою довірою, якої від нас очікує Бог, і зі щирим бажанням, щоб Його Слово торкнулося нашого серця, показало нам наші гріхи, привело нас до правдивого навернення, якщо ми рішуче налаштовані здійснювати те, що воно нам скаже, тоді Святе Письмо стане для нас зрозумілим. Ось головна таємниця екзегези.

Я не хочу сказати, що інші речі непотрібні. Добре також займатися вивченням Біблії, якщо маємо таку можливість. Екзегетичне навчання може бути дуже цінним. Втім, ніколи не слід забувати, що скарби Святого Письма відкриваються не так мудрим і вченим, як тим, які шукають лиш одного: зростати в любові до Бога і прийняти Євангеліє.

Зростання в молитві

Наступна

Пріоритет молитви

Людське життя складається з ритмів: ритму дихання, днів і ночей, тижнів і років... Якщо ми ... Читати далі

Попередня

Життєдайне Слово Боже

Нам важливо регулярно ставати перед Словом Божим. Лише воно здатне по-справжньому розкрити нам очі на ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *