ВИБІР

Текла по землі річка. З гори спустилася, через ліс продзюрчала, через луг прослизнула, степ прорізала, до пустелі дісталася. Тут і замислилася: як їй перебратися через гарячу пустелю? Запитує вона в Сонця:

– Ти з висоти світиш, усе бачиш. Чи зможу я пустелю подолати?

– Не зможеш. Висохнеш. Я всю пустелю своїм жаром спалило – і тебе спалю. Пустеля для річки – смерть.

Запитує річка у Вітру:

– Ти швидкий, літаєш, де хочеш. Усе бачив, усе знаєш. Скажи, чи вдалося хоч одній річці через пустелю перебратися?

– Бачив я в пустелі русла пересохлі, – відповідає Вітер. – Жодна річка не змогла пустелю перетнути. Пустеля для річки – смерть.

Замислилася річка. І тут підповзає до неї чорна змія:

– Знаю, – шипить, – як твоє бажання виконати. – Помри – і переберешся через пустелю. Дозволь мені отрути своєї в тебе пустити. Стане твоя вода отруйною, ні Сонце, ні Вітер до неї не доторкнуться. Так і дотечуть мертві води до другого кінця пустелі.

Але річка вирішила:

– Якщо призначено мені померти – помру краще від променів світлого Сонця, ніж від отрути чорної змії, – і, здійснивши свій вибір, стала танути річка під променями Сонця, перетворюючись на білу хмару.

А як розтанула, Вітер переніс її на другий край пустелі, де пролилася хмара дощем. Дощові води з’єдналися в потік, і потекла річка далі. Виявляється, уся справа у виборі…

Христос постраждав за нас, залишивши нам приклад, щоб ми йшли по слідах Його. …Він гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на дерево, щоб ми, звільнившись від гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися. (1 Послання св. ап. Петра 1:21,24)

Наступна

НАЙСМІЛИВІШИЙ

Одного дня зібралися гідні воїни, щоб перевірити, хто з них найсміливіший і безстрашніший. Вони билися ... Читати далі

Попередня

ТРОХИ СРІБЛА

Якось у старенького священика хтось запитав: - Чому бідні люди співчутливі до чужої біди, а ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *