ДВА СТРУМКИ

pro-spokusu_4

Хлопчик років п’яти – шести, гуляючи з батьками в лісі, побачив чистий струмок. Він напився свіжої води, а потім – ради забавки – узяв у руки гілочку і почав каламутити воду в струмку. Дно струмка було глинистим, і тому на поверхню негайно піднявся мул, опале листя і різне сміття. Колись прозора вода стала непридатною для пиття. Малюкові швидко надокучило дивитися в брудну воду струмочка. Він кинув гілочку і побіг до мами.

А десь високо в горах інший хлопчик так само бавився з гірським струмком. Він теж хотів закаламутити воду гілочкою. Але дно струмочка було кам’янистим, і він зламав гілочку і побіг далі, нічого не досягнувши. Потік був чистий, як і раніше.

* *

Подібно до цього деякі люди зовні здаються добрими і чуйними, як чистий струмок. Але спробуй хоч ненавмисно образити таку людину і побачиш, як з дна її душі спливуть зарозумілість, дріб’язковість, гординя і старі образи, подібно до мула і сміття в струмку, що знаходився в лісі. Коли ж людина постійно повчається в Слові Божому і про небесне помишляє, то поступово приклад упокорення Христового загартовує доброчесну людину смиренням і міцним терпінням, від яких, як гілочки об камінь, ламаються всяка людська злість і неприязнь.

Блаженна людина, яка покладає надію свою на Господа і не звертається до гордих і до тих, що схиляються до неправди. (Псалом 39:5)

Наступна

ВОВЧЕ КАЯТТЯ

Жив якось вовк, він з’їв багато овець і довів до сліз і відчаю багатьох людей. ... Читати далі

Попередня

ДІТИ

Прийшла якось до старця сімейна пара. - Отче, - каже жінка, - я вагітна, а ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *