Лист без слів

Квасениця

Завжди, коли заглядаю до поштової скриньки, а там щось біліє, серце пришвидшує свій ритм. Якщо виявиться, що то не просто рекламка чи рахунки, а лист від дорогої людини, то тим паче. Біжу щодуху додому, шукаю ножиці, щоб акуратно добути вміст… і радію, невимовно радію, ніби хтось обійняв міцно-міцно… А тепер – стою вражена, збентежена, здивована. Як тут не здивуватися, коли замість аркуша паперу, помережаного літерами, дістаю білий, а в ньому – засушена квасениця. Спочатку – нічого не розумію, та потім приходить спогад…

* * *

Сонце добряче припікало, було парко. «Мабуть, буде дощ», – подумали синхронно. Побігли: неблизько ще. Аж раптом:

– Стій, – прошу.

Зупинилися. В очах бачу запитання.

– Давай обійдемо, – пропоную. – Не хочеться топтати: гарні.

Перед нами – галявинка квасениць. Туляться одна до одної, ніби настрашені нашими велетенськими тінями. Листочки сховані, але й так можна впізнати – за жовтенькими квіточками-зірочками (ніколи не зустрічала інакші, хоча чула, що зазвичай вони рожеві чи білі). Ти придивляєшся.

– Чому? Що то?

– Квасениця. Нічого такого, але… хай росте. Вони дуже тендітні.

– Ага. Ще й прив’ялі.

– Ні, з ними все добре, – кажу, – вони люблять сонце. Це від того, що на дощ збирається.

Ти обережно проводиш рукою по листочках.

– Ти бачила? – питаєш зачудовано.

– Тому я їх і люблю. Ці листочки-сердечка такі милі!

Ми обходимо місцину й далі поспішаємо додому. Саме встигаємо до дощу. Потім ти сказав, що я подібна до квасениці. Уперше мене порівнювали з бур’яном! Та й не так я вже люблю сонце… Ти пояснив: схожа тому, що спершу можна не помітити, але коли придивишся, то побачиш і зірочки, що зачаїлися в очах, і купу сердечок – любові. Ти сказав, що тепер завжди, коли, побачиш цю рослинку, думатимеш про мене.

А потім я просила писати, хоч трохи, хоч зрідка. Ти віднікувався, говорив що не вмієш писати листи, але все одно старанно щотижня черкав кілька речень. І ось тепер – цей лист. Чи не найзмістовніший з усіх. Незвичний і милий, як і ти. А казав, що не вмієш писати…

Наступна

Нею пахнуть грейпфрути

Повітря пронизує запах свіжої кориці й пригорілої кави... Тихий дощ стікає мокрими рідкими струмками по ... Читати далі

Попередня

Кохання з першого сну

Руся була ще зовсім юним дівчам, як їй наснилася Доля. Але вже тоді вона мала ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *