Ой, мені пороблено!

– Та-ак, погана це ознака, – скрушно зітхнула моя знайома, протираючи капот своєї автівки. – Як якась пташечка машину помітить, це, вважай, до великого штрафу.

– І ти в це віриш? – здивувалася я.

– Вірю не вірю, але ліпше не випробовувати долю. От кажуть, не можна документи на капоті підписувати, а то в аварію втрапиш, то я так ніколи не роблю.

– Ну-у, слухай, хіба християни можуть бути такими забобонними? Не годиться в ці прикмети вірити! – почала виховувати я знайому.

От послухай, який випадок був у Львові:

Прийшов священик хлопчика охрестити, подивився на малого і каже: «Принесіть-но, мені ножиці!»

– А то для чого, отче?

– Обрізання буду робити!

– ?????

Священик рішуче узяв ножиці й на очах переляканих батьків обрізав… червону нитку на рученяті дитини: «Навіщо маляті як “захист” ота червона нитка, як вона має Божий захист і опіку? Що має більшу силу: молитва чи нитка?»

Знайома посміхнулася, а я з почуттям виконаного обов’язку (застерегла ближнього від ідолопоклонства), вирушила на роботу.

У кабінеті увімкнула комп’ютер, вийшла заварити кави. Повернувшись, сягнула до своєї торби за окулярами. Ой, що це? Якийсь целофановий пакетик із чорною землею! Достеменно пам’ятаю, що вчора увечері навела у своїй сумці ідеальний порядок, і нічого подібного там не було. Отже… Не інакше, як хтось підкинув… Поробив… Але хто? Тремтячими руками узяла серветку (чула в таких випадках боронь Боже торкатися тої нечиста голими руками), за кінчик ухопила той злощасний пакетик із землею і чимдуж викинула у смітник.

Боже, лишень би не пошкодило!

Не встигла перевести дух, як звуковий сигнал СКАЙПу сигналізував про нове повідомлення.

«Оце придбала надзвичайний за смаком чай. Відсипала трохи (бо він дуже дорогий). Покуштуйте!», – повідомляла моя старша донька Марічка.

Відчуття полегшення у моїй душі швидко змінилося відчуттям сорому. Дивуюся марновірству інших, а сама??

Чи треба казати, що я так і не зізналася Марічці, яка доля спіткала пакетик того «надзвичайного і дуже дорогого» чаю?

Ну що ж, може, для когось цей випадок буде певним «щепленням» від марновірства та від схильності шукати корінь якихось проблем чи обставин у міфічному «поробленні»…

А наостанок – невигаданий діалог студентки-майбутньої катехитки зі свяшеником-екзорцистом.

– Отче, як то від чарів різних і пороблень вберегтися? Бо, знаєте, в нас на Гуцульшині то дуже поширено: воду з-під покійників підливають, на городах різне закопують, під двері підкидають…

– А вам нічого не поможе!

– ??… Чому, отче?

– Бо ви в то «пороблення» вірите, а не в Бога!

Наступна

Не брешіть! Свекрух ніхто не любить

«Любите свекруху?» – запитав мене на сповіді священик, почувши мої зізнання в тому, що не ... Читати далі

Попередня

Спробую без хабара

Інший білборд з подібною тематикою «Береш хабарі? Кров Небесної сотні на ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *