Про випробування

На тему випробувань Старець писав: «Ті, хто народилися каліками, або стали каліками з вини інших, або по своїй власній неуважності, якщо не нарікають, але смиренно славлять Бога й живуть із Христом, будуть приєднані Богом до сповідників».

«…Є у світі велике зло, котре ми постійно можемо бачити. Бог не попускає випробувань, з яких не вийшло б чого-небудь доброго. Коли каліка прийме з радістю послане йому випробування, тоді Бог прилічить його до сповідників».

«Бог дає нам безліч можливостей заробити рай, але ми ці можливості не використовуємо й не приймаємо. Будемо приймати всі випробування з терпінням і смиренністю, дякуючи й славословлячи Бога. Будемо намагатися бути завжди з Богом і не віддалятися від Нього, бо удалині від Бога немає порятунку».

«…Бог попускає людині перетерплювати різні випробування, хвороби, шкоду й багато чого іншого, наклеп з боку оточуючих, образи, несправедливості. Ми повинні приймати їх терпляче, без нарікання, як благословення Боже. Коли хто-небудь поводиться з нами несправедливо, ми повинні радіти і вважати того, хто несправедливий до нас, своїм великим благодійником, бо він стає причиною примноження нашої нагороди в іншому житті. Бог випробуваннями, які Ним попускаються, готує нас до Свого небесного царства, щоб ми мали в руці паспорт випробувань».

«…Бог попускає деяким праведникам бути очорненими для того, щоб винні не впадали у відчай. Велика любов Божа, щоб не загинула яка-небудь немічна душа, попускає й праведникам бути засудженими й очорненими, але наприкінці істина виявляється».

* * *

«…Часто ми просимо в Бога то одне, то інше, але Він не відповідає нам. Щоб Він відповів на наше прохання й дав нам те, що ми просимо, ми, насамперед, повинні мати смиренність. Всі ми, і діти, і дорослі, маємо багато егоїзму й не приймаємо ні вказівок, ні зауважень. Всі ми знаємо самі, всі ми мудреці. Коли в нас панує егоїзм, то достатньо і малого приводу для великої сварки. Ми відкриваємо двері сатані, і він входить у нашу родину й руйнує її. Запишіть непоміченим те, що ви бачите й чуєте в той момент. Ваша рада не допомагає, а ще більше розпалює вогонь. Тільки трохи потерпіть, помоліться, і, коли інші заспокояться, тоді тільки буде можливо взаєморозуміння. Рибалка не рибалить у шторм, а чекає, коли заспокоїться море».

Наступна

Як побороти свою пристрасть

Одного разу на Святу Гору прийшов до Старця батько дівчинки, що хворіла раком, якій лікарі ... Читати далі

Попередня

Про смирення й терпіння

«Бог не хоче, щоб мучилося Його творіння. Даються, однак, спокуси для вдосконалення. Коли вдосконалиться людина, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *