ДОБРИЙ ПАСТИР ВІДДАЄ СВОЄ ЖИТТЯ
Близько 1960 року, коли Європа підіймалася з руїн Другої світової війни, засоби масової інформації розголосили у всьому її трагізмі оповідь про винищення нацистами мільйонів євреїв у сорокових роках.
Та ті ж медіа залишалися дуже стриманими стосовно запланованого Сталіним винищення від 5 до 6 мільйонів українців у тридцятих роках. Сталін просто виморив голодом усіх тих, які опиралися радянізації.
Проти загарбників, як радянських, так і німецьких, безстрашно повстав один українець – глава Греко-Католицької Церкви, митрополит Андрей Шептицький, який невтомно захищав свій народ аж до смерти.
У роки Першої світової війни його на кілька років ув’язнили росіяни, а в роки Другої світової війни, після приходу німців, він особисто виразив Гітлерові протест проти зловживань гестапо і переховував багатьох євреїв у своєму митрополичому палаці.
Наприкінці Другої світової війни Західна Україна знову була окупована радянськими військами. Поки митрополит Андрей жив, комуністи не чіпали його Церкви. Помер він 1 листопада 1944 року, в останню путь його проводжали близько 100000 вірних.
«Любов більше промовляє, ніж будь-які слова і настанови», – казав він. Як Добрий Пастир він віддав своє життя за своїх овець.

НЬЮ-ЙОРКСЬКЕ ТАКСІ
Водії таксі багато що знають про людську природу. Коли Ворен Мітчел побачив зі свого таксі похмуре обличчя чоловіка, який зупиняв його, у нього з’явилося якесь невиразне передчуття. Події відбувалися в центрі Нью-Йорка об одинадцятій вечора.
Ворен запитав у пасажира, куди йому їхати. Той відповів гортанним голосом: «Гудзон рівер», тобто набережна ріки Гудзон. У ту мить Ворен знав, що передчуття його не обманює: цей тип хоче покінчити життя самогубством.
Водій звернув ліворуч і поїхав подалі від річки.
– Куди ж ви їдете? – запитав пасажир. – Це не тут!
Ворен спокійно відповів:
– Я їду в лікарню Бельв’ю. Вам треба виспатися і подбати про своє здоров’я.
Той розплакався і сказав Ворену:
– Ви перша людина, яка мною зацікавилася.
Ворен був глибоко віруючим християнином. І таким він був не тільки в неділю, але й у будні, працюючи таксистом. Яким чином?
Якось одна жінка впізнала його на червоному світлі світлофора і вигукнула:
– Сам Бог послав мені ваше таксі минулого року. Пригадуєте, ви дали мені невеличке Євангеліє. Дякую вам!
* * *
Уся Церква є священичим народом. Завдяки Хрещенню всі вірні беруть участь у священстві Христа. Ця участь названа «загальним священством вірних».