Єлеопомазання – Частина 1

«Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвітерів Церкви і нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого і підведе його Господь; і, якщо він гріхи вчинив, простяться йому» (Як. 5:14-15).

ЛАНЦЮГ НАДІЇ

Відомий хірург Ален Делош згадує про гуманітарну допомогу в Камбоджі. Те, що називали «ланцюгом надії», було ланцюгом солідарности задля порятунку хворих дітей цієї країни, спустошеної війною. Ось що розповідає Ален Делош:

«Чан Чі була тендітною семилітньою дівчинкою, одягненою у синю спідничку і мережану блузку; вона ходила дрібними крочками з підтримкою батька. Дівчинка самотужки дійшла до довідкового бюро. Вона дуже задихалася і ледве могла ходити.

Я оглянув малу пацієнтку і констатував у неї серйозне порушення серцевої діяльности. Рентген серця показав, що проблема полягає у вродженій ваді.

Необхідно було забирати Чан Чі із собою у Францію. У Камбоджі її неможливо оперувати, і вона не могла чекати.

Наступного дня команда журналістів з телебачення, яка нас супроводжувала, зняла на камеру житло сім’ї Чан Чі. Це була халупа з однієї кімнати, накрита пальмовим листям.

Занепокоєний батько запросив журналістку Анну палко помолитися зі всією сім’єю перед жертовником за життя дитини.

У літаку я підійшов до своєї малої пацієнтки. Її серце билося нерівномірно. Зниження тиску, пов’язане з герметизацією кабіни, стурбувало мене. Проте все обійшлося. Я спробував заснути… Та з-перед моїх очей не зникав один образ – хвора грудна клітка Чан Чі, яка безнадійно здіймалася, шукаючи повітря.

Коли ми прибули в Париж, серце Чан Чі ґрунтовно дослідили і встановили, що у неї було аж три вади серця! На щастя, існувала можливість прооперувати їх за один раз. Звичайно, існував ризик, однак була одна певність: необхідно робити все швидко, бо серце вже на межі. Різке і сильне світло залило палату № 1 операційного блоку Чан Чі лежала без свідомости. Операція тривала 4 години 11 хвилин. Після операційного втручання електричний струм відновив серцебиття. Усі погляди були звернені на екран. Поволі серце Чан Чі набирало сили і ритму. Все гаразд. Дівчинка одужає!

Наприкінці фільму бачимо, як Чан Чі їде на невеличкому велосипеді. Вона натискає на педалі мов навіжена. Це немовби гімн новому життю.

Буддистська сім’я Чан Чі ревно молилася за хвору. Для нас, християн, ця молитва за недужих з єлеопомазанням є таїнством – знаком оздоровлення душі і тіла, якщо це відповідає духовному добру».

* * *

Таїнство Єлеопомазання хворих має на меті вділити християнинові особливу благодать, коли він має труднощі, пов’язані зі станом важкої хвороби або зі старістю.

ВІДХІД У МИРІ

У Сильвії було нелегке життя.

У тридцять років вона втратила чоловіка. Клод помер від СНІДу.

Сильвія залишилася сама з трьома малолітніми дітьми.

І ось через три роки після смерти чоловіка Сильвія також занедужала. Результати аналізів були невтішними. У неї також виявили СНІД! Сильвія заразилася від чоловіка. Упродовж років Клод приховував свою гомосексуальність аж до дня, коли був приголомшений новиною, що він хворий на тоді ще маловідому недугу.

Його дружина надзвичайно сердилася на нього, особливо через брехню, яка стосувалася його прихованого життя. Хоч вона і була поруч з ним в останні тижні у лікарні, але, щоб помститися, відмовилася з ним спілкуватися.

І от прийшла її черга відійти через СНІД. Як не сердитися на того, хто позбавив її дітей батьків?

Втім, прийнявши соборування, Сильвія пробачила. Вона сказала такі геройські слова: «Я більше не серджуся на свого чоловіка, все прощено, все!».

* * *

Так, таїнство єлеопомазання допомагає нам подолати труднощі, пов’язані із загальним ослабленням організму.

Воно дає особливу ласку, яка дозволяє нам зробити дві речі, необхідні для того, щоб готовим постати перед Богом: прийняти Його волю і з глибини серця простити.

Наступна

Єлеопомазання – Частина 2

ВИДИМА І НЕВИДИМА СТОРОНИ Коррі тен Боом – одна з видатних жінок XX століття. Під ... Читати далі

Попередня

Покаяння – Частина 6

«НАВІЩО ТИ ЦЕ ЗРОБИВ?» Рішар був людиною, якій рідні завдали глибокі рани. Він розповів мені ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *