ПЕРЕДМОВА

До цієї книжки ввійшли «розшукані» й вигадані історії, а отже, пишучи їх, я була схожа на біблійного господаря, «який виймає зі свого скарбу нове і старе». Літературні форми й жанри в ній чергуються: оповідання, притчі та анекдоти переплітаються з легендами, казками та сатиричними текстами. Однак особливої уваги було удостоєно історії розповідного типу, який, як відомо, уже за самою своєю суттю є простим, коротким і чітким. Розповідаючи про події та осмислюючи їх, ці тексти підводять читачів чи слухачів до якогось конкретного пункту, а далі пропонують їм самим розшифровувати й конструювати сюжет, оскільки кожна історія передбачає різноманітні інтерпретації.

Ці оповіді особливо підходять для спільного читання, а також можуть бути чудовими темами для подальших дискусій під час уроків, колективних зустрічей із дітьми або роботи з молоддю чи дорослими. Вони містять дидактичні елементи, спонукають до роздумів, глибокого самоаналізу та покликані зробити людину чутливою до сучасних проблем.

До кожної історії додано короткий практичний коментар у вигляді вступу до інтерпретації, додаткову інформацію, вибрані цитати з літератури та посилання на відповідні біблійні тексти.

Усім, хто користає з моєї книжки, бажаю приємних хвилин під час її читання, аналізу й обговорення.

Катарина Зайдель