День і година

Егуд почув уві сні голос: «Упорядкуй свої справи, покайся за провини й приготуйся постати перед Богом, бо невдовзі вже тебе буде покликано з цього світу».

Егуд, однак, прокинувшись, почав розмірковувати: «По-перше, то був лише сон, який, найімовірніше, приснився мені тому, що я з’їв щось важкотравне; по-друге, не можу витрачати намарне жодної хвилини, бо мушу заробляти гроші; а по-третє, я цілком здоровий і в розквіті сил, тож у мене попереду ще багато часу». Після цього продовжив, як звичайно, дбати про свої справи й насолоджуватися життям. Про всяк випадок, однак, вдався до певних змін: щоб уникнути можливої аварії, перестав користуватися автомобілем, а також почав більше дбати про здоров’я, зокрема, ввів у денний розпорядок прогулянки на свіжому повітрі.

Це останнє, щоправда, мало не коштувало йому життя. Під час одної з прогулянок буквально останньої миті встиг відстрибнути, коли на тротуар на великій швидкості вилетіла машина. Егуд розсміявся: його розвеселило те, що він зруйнував плани смерти.

Наступного дня сусідський сторожовий пес, якому вдалося звільнитися від ланцюга, уже приготувався стрибнути на Егуда, але господар в останню секунду влучним пострілом застрелив собаку. Після цих двох смертельно небезпечних випадків Егуд дійшов висновку, що його життя стало вдвічі безпечнішим.

Увечері вирішив змести зі стіни павутину. Виліз на табуретку, втратив рівновагу, впав і скрутив собі в’язи.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

«Якщо не можемо розпізнати дії невідворотних законів, віримо, що ми вільні». Цей афоризм Людвіга Бьорне (1786-1837), здається, відображає переконання багатьох наших сучасників. У давній суперечці про те, чи людина вільна, чи її доля наперед визначена, шальки терезів останнім часом начебто схиляються на бік неминучости певних подій у нашому житті.

Нехай представники релігій і різних наукових шкіл дискутують: на основі Святого Письма можна доводити як те, що кожен із нас має своє призначення, так і те, що володіє вільною волею. Однак, незважаючи на те, чи нашу долю наперед визначено, чи ні, чи довжина життєвої дороги вже окреслена, чи ні, чи кінець світу точно запланований, чи ні, послання залишається незмінним: «Будь готовий!»

Історія Егуда, який хотів уникнути смерти, але загинув у начебто безпечній власній домівці, переповідає нам сучасною мовою один із сюжетів Книги пророка Амоса.

ЦИТАТИ

  • Людина володіє вільною волею, а це означає, що може дозволити собі все, аж до меж конче потрібного! Крістіан Фрідріх Гебель (1813-1863), німецький письменник

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Проп. 3:14-15; Іс. 13:6; Єз. 30:1-3; Йоіл. 2:1-11; Ам. 5:18-19; Мф. 24:36-51; Мк. 13:32-37; Лк. 12:35-46; 2Пет. 3:10.
Наступна

Дім, призначений для зруйнування

Розташований у парку й звільнений від оплати за проживання дім, який невдовзі мали знести, вирішили ... Читати далі

Попередня

Що залишається?

Через шість тижнів після похорону свого батька студентка зустріла священика. Зупинилася й ще раз заговорила ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *