Дружина – богиня

Жили на світі звичайний чоловік і дружина. Звали дружину Олена, звався чоловік Іваном.

Повертався чоловік з роботи, у крісло біля телевізора сідав, газету читав. Дружина його, Олена, вечерю готувала. Подавала чоловікові вечерю і бурчала, що по дому він нічого путнього не робить, грошей мало заробляє. Івана дратувало бурчання дружини. Але грубістю він їй не відповідав, лише думав про себе: «Сама – нечепура неохайна, а ще вказує. Коли одружився, зовсім іншою була – красивою, ласкавою».

Одного разу, коли буркотлива дружина зажадала, щоб Іван сміття виніс, він, з небажанням відірвавшись від телевізора, пішов у двір. Повертаючись, зупинився біля дверей дому і подумки звернувся до Бога:

– Боже мій, Боже мій! Сумне життя в мене склалося. Невже мені усе життя своє жити з такою дружиною буркотливою та негарною? Це ж не життя, а муки суцільні.

І раптом почув Іван тихий голос Божий:

– Біді твоїй, сину Мій, допомогти Я зміг би: прекрасну богиню тобі в дружини дати, але якщо сусіди зміни раптові побачать сильно здивуються. Давай вчинимо так: твою дружину Я поступово змінюватиму, вселятиму в неї богині дух і зовнішність покращуватиму. Але тільки ти запам’ятай, якщо хочеш жити з богинею, і життя твоє гідним богині стати має.

– Дякую, Боже. Життя своє будь-який чоловік заради богині може змінити. Скажи мені тільки: коли зміни почнеш з моєю дружиною творити?

– Дещо Я зміню її прямо зараз. І з кожною хвилиною буду її до кращого змінювати.

Увійшов до свого дому Іван, сів у крісло, узяв газету і телевізор знову включив. Та тільки не читається йому, не цікавить кіно. Хочеться поглянути – ну хоч трохи міняється його дружина?

Він встав, відкрив двері в кухню, плечем сперся об одвірок і став уважно роздивлятися свою дружину. До нього спиною вона стояла, посуд мила, що після вечері залишилася.

Олена раптом відчула погляд і обернулася до дверей. Їх погляди зустрілися. Іван роздивлявся дружину і думав: «Ні, змін жодних у моїй дружині не відбувається».

Олена, бачачи незвичайну увагу чоловіка і нічого не розуміючи, раптом волосся свої поправила, рум’янець спалахнув на щоках, коли запитала:

– Що ти, Іване, так дивишся на мене уважно?

Чоловік не придумав, що сказати, зніяковівши сам, раптом вимовив:

– Тобі посуд, можливо, допомогти помити?

– Посуд? Мені допомогти? – тихо перепитала здивована дружина, знімаючи забруднений фартух, – так я його вже помила.

«Ну, потрібно ж, як на очах міняється вона, – подумав Іван, – покращала раптом». І став посуд витирати.

На другий день після роботи з нетерпінням додому поспішав Іван. Ох, не терпілося подивитися йому, як поступово в богиню перетворюють його буркотливу дружину. «А раптом вже богині багато стало в ній? А я як і раніше ніяк не змінився. Про всяк випадок, прикуплю я квітів, щоб перед богинею не оганьбитись».

Відкрилися в домі двері, і розгубився заворожений Іван. Перед ним Олена стояла в сукні вихідній, тій самій, що купив він рік тому. Зачіска акуратна і стрічка у волоссі. Він розгубився і незручно протягнув квіти, не відриваючи погляду від Олени. Вона квіти узяла і охнула, вії опустивши, зашарілася. «Ах, як прекрасні в богинь вії! Як лагідний їх характер! Як незвичайна внутрішня краса і зовнішність!». І охнув у свою чергу Іван, побачивши сервірований стіл, і дві свічки запалені на столі, і два келихи, і їжа ароматами божественними захоплювала.

Коли за стіл він сів, навпроти дружина Олена теж сіла, але раптом схопилася, кажучи:

– Пробач, я телевізор для тебе включити забула, а ось газети свіжі тобі придбала.

– Не потрібно телевізора, газети теж мені не хочеться читати, усе про одне і те ж у них, – Іван відповів щиро, – ти краще розкажи, як день суботній, завтрашній хотіла б провести?

Зовсім сторопівши, Олена перепитала:

– А ти?

– Та два квитки в театр випадково для нас купив. Але вдень, можливо, згодишся ти пройтися магазинами. Раз нам театр доведеться відвідати, так потрібно в магазин зайти спочатку і сукню для театру для тебе гідну купити.

Трохи не бовкнув Іван заповітні слова: «сукню, гідну богині», зніяковів, на неї поглянув і знову охнув. Перед ним сиділа за столом богиня. Обличчя її сяяло щастям, і очі блищали. Посмішка прихована трішки питальна була.

«О Боже, як прекрасні все-таки богині! А якщо кращає з кожним днем вона, чи зумію я гідним бути богині? – думав Іван, і раптом, як блискавка його пронизала думка, – Треба встигнути! Встигнути, поки богиня поруч. Треба просити її і благати дитину від мене народити. Дитина буде від мене і від найпрекраснішої богині».

– Про що замислився, Іване, бо хвилювання бачу на твоєму обличчі? –запитала Олена чоловіка.

А він сидів схвильований, не знаючи як сказати про сокровенне. І чи жарт – просити дитину в богині?! Такий подарунок Бог йому не обіцяв. Не знав, як про своє бажання сказати Іван, і встав, скатертинку тереблячи, і вимовив, червоніючи:

– Не знаю. Чи можна. Але я… сказати хотів. Давно. Так, я хочу дитину від тебе, прекрасна богине.

Вона, Олена, до чоловіка підійшла. З очей, наповнених любов’ю, щаслива сльоза на щоку яскраво-червону скотилася. І на плече Іванове руку поклала, диханням пекучим обпалила.

* *

«Ах, яка ніч була! Ах, який цей ранок! Цей день! О, як прекрасне життя з богинею!» – думав Іван, другого онука на прогулянку одягаючи.

Отже, все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм (Євангеліє від Матфея 7:12).

Наступна

Дзеркало

Молода жінка скаржиться своїй мамі: – Матусю, я вже не можу терпіти мого чоловіка. Він ... Читати далі

Попередня

Який секрет вдалого шлюбу?

– Ви вже одружені 29 років. Який секрет вдалого шлюбу? – Я постійно захоплююся своєю ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *