Кедр

В одному саду ріс кедр. З кожним роком він мужнів і ставав все вище і красивіше. Його пишна крона царствено підносилася над рештою дерев і відкидала на них густу тінь. Але чим більше він розростався і тягнувся вгору, тим сильніше в ньому росла непомірна зарозумілість. З презирством поглядаючи на усіх звисока, одного разу він наказово крикнув:

– Приберіть геть цю жалюгідну ліщину! – І дерево було зрубане під корінь.

– Звільніть мене від сусідства нестерпної смоківниці! Вона докучає мені своїм безглуздим виглядом, – наказав іншим разом вередливий кедр, – і смоківницю спіткала та сама доля.

Задоволений собою, гордовито похитуючи гілками, пихатий красень ніяк не угамовувався:

– Очистіть навколо мене місце від старих груш і яблунь! – І дерева пішли на дрова.

Так невгомонний кедр повелів винищити одне за другим усі дерева, ставши повновладним хазяїном у саду, від минулої краси якого залишилися лише одні пні.

Але одного разу вибухнув сильний ураган. Зарозумілий кедр щосили опирався йому, міцно тримаючись за землю потужним корінням. А вітер, не зустрівши на своєму шляху інших дерев, безперешкодно накидався на самотнього красеня, нещадно ламаючи, пригинаючи його донизу. Нарешті понівечений кедр не витримав лютих ударів, репнув і повалився додолу.

«Як упав ти з неба, денниця, син зорі! розбився об землю, який топтав народи. А говорив у серці своєму: “зійду на небо, вище за зірки Божі піднесу престіл мій і сяду на горі у зібранні богів, на краю півночі; зійду на висоти хмарні, буду подібний до Всевишнього”. Але скинутий у пекло, у глибини пекельні» (Книга пророка Ісаї 14:12-15)

Наступна

Прикрість

Вирушивши погожою днинкою на людей поглянути і себе показати, один синьйор зустрів на вулиці свого ... Читати далі

Попередня

Бритва

В одного цирульника була бритва незвичайної краси, та і в роботі не було їй рівних. ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *