КУРКА, ЩО ВІДЛІТАЛА НА ПІВДЕНЬ

Одного разу ластівки, відлітаючи на південь, сіли відпочити на дерево, під яким був курник. Ластівки почали балакати про те, як добре на півдні, як там чудово! І тими бесідами захопилася одна курка. Вона довго слухала довгі розповіді ластівок, і, коли ті спурхнули, подумала: “Я теж хочу на південь! Хіба я гірша від інших? Ніби й крила є, і пір’я, усе, що треба”. І вона твердо вирішила полетіти на південь. Зібралися всі кури. Кожна хотіла підбадьорити її, дати путню пораду. Курка набралася відваги, вискочила на огорожу, повернулася на південь і крикнула на весь світ:

– Гайда!

І, спіймавши попутній вітер, полетіла щодуху. Вона дуже хотіла потрапити на південь, і тому всі сили віддавала польоту. Он вона перелетіла сусідський двір, галявину, шосе, за яке ще ніхто й не заходив, і гепнулася в яблуневому саду. І тут побачила вона рай на землі! Тінисті широкі яблуні, соковиті яблука, що лежали усюди, опудало і навіть сторож! Повернувшись, вона із захватом розповідала про все решті курей.

І от зграя ластівок знову сіла на дерево, і ластівки знову заговорили про південь. Але тепер кури вже не мовчали, як зазвичай. Почувши про море, скелі, пісок, вони сказали:

– Стривайте, які скелі? Який пісок? Що ви верзете? От у нас є свій курячий авторитет! І уславлена літунка почала гарячково розповідати про шосе, про яблука, про сторожа.

– Отак! – сказали кури. – Он він який – південь! А те, що розповідаєте ви, це просто якась облуда, маячня, якій ви самі не вірите, а іншим тільки туманите голову! Тепер ми самі все знаємо!

Ластівки якось загадково усміхнулися, і, нічого не кажучи, полетіли на південь.

* *

Чи ж не на це часто схожа людська самовпевненість?

Хто гадає, що він знає що-небудь, той нічого ще не знає так, як треба знати. Але хто любить Бога, тому дано знання від Нього. (Перше послання до Коринф’ян св. ап. Павла 8:2,3)

Наступна

ГРІШНА ЛЮДИНА

Один проповідник зустрівся з чоловіком, який стверджував, що грішна людина в ньому померла. Заінтригований, проповідник ... Читати далі

Попередня

ЯК ОБРАЗИТИ КАМІНЬ

Одного разу учень пішов до вчителя. Вони взялися бесідувати про образу. Учитель вийшов і, вказавши ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *