НЕ БУТИ РИБОЮ В СТАВКУ

pro-zhyttya_14

Одного дня до премудрого Соломона прийшов знатний городянин і сказав:

– Царю, я не знаю, що мені робити. Кожен мій день схожий на іншій, я не відрізняю світанку від заходу. У мене все є, але чому я такий нещасний?

Соломон якраз сидів на березі ставка і роздивлявся риб.

– А чого ти хочеш? Яка в тебе мрія? – запитав він городянина.

– Спочатку я мріяв позбутися рабства, і це сталося. Потім я мріяв, щоб моя торгівля приносила прибуток. Тепер я багатий, мені більше нічого бажати.

– Людина, яка не має мрії, подібна рибі в цьому ставку, – сказав Соломон. – Кожен їх день схожий на попередній, вони теж не відрізняють світанку від заходу. Різниця лише в тому, що ти сам замкнув себе в цьому ставку. І якщо в твоєму житті не з’явиться нової мрії, ти так від нудьги тинятимешся по дому, а перед смертю зрозумієш, що жив даремно.

– Чи означає це, що всякий раз досягаючи мети, я повинен шукати наступну? А коли виконається одна заповітна мрія, відразу ж думати про іншу?

– Так, – сказав Соломон. – Тільки в дорозі людина набуває свого щастя.

Отже, благаю вас, браття: милосердям Божим, представте ваші тіла в жертву живу, святу, благоугодну Богові, для розумного служіння вашого, і не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена. (Послання до Римлян св. ап. Павла 12:1,2)

Наступна

СЛОВО БОЖЕ

Один молодий чернець мив листя салату. До нього підійшов інший чернець і, бажаючи випробувати його, ... Читати далі

Попередня

КОЛІЩАТКО

Одне годинникове коліщатко спитало інше: - Скажи, чому ти увесь час крутишся не разом з ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *