Нехай прийде Царство Твоє

ЩО НЕ ТАК?

У час кризи кожен себе запитує: «Що не так?»

Говорячи про кризу Церкви, один журналіст запитав мати Терезу: «Що не так у Церкві?» Вона відповіла: «Я!» Таку ж відповідь дав Жак Баратьє на питання: «Що не так у світі?»

Цей видатний французький промисловець, уже пенсійного віку, сказав собі: «Чому стільки людей помирає від голоду на планеті, де є стільки всього, щоб їх усіх нагодувати?» І відповів: «Тому, що я нічого не роблю!»

І він засукав рукави. На гроші, які заробив підприємцем, він купив декілька ділянок землі площею по тисячу квадратних метрів. Опісля подарував їх убогим сім’ям в Азії та Африці, поставивши дві умови:

  1. Претенденти повинні були пройти тримісячне навчання, тобто навчитися, як обробляти землю, щоб отримати поживу, а надлишок продавати.
  2. Ділянку вони отримували в оренду на рік, та якщо зможуть показати плоди своєї праці, вже наступного року вона їм належатиме.

Для цього у 1980 році Баратьє заснував товариство «Агрісюд», яке у співпраці з іншими місцевими авторитетними особами дає поради, фінансує і підтримує всі проекти.

За двадцять п’ять років товариство «Агрісюд» започаткувало 16000 невеличких підприємств і створило 60000 робочих місць в Африці та Азії.

У Посланні до коринтян святий апостол Павло каже нам, що треба намагатися досягнути певної рівності, щоб нікому не забракло необхідного (див. 2 Кор. 8:13-15).

Метою Жака Баратьє також була рівність. Він казав: «Рівність від народження – це ілюзія, треба прагнути рівності шансів!»

Насправді ж, щоб досягти рівності, треба, аби не було хворих і сиріт. А це ілюзія! Та важливо намагатися кожному дати шанс відповідно до його ситуації.

Церква, відповідальна за духовне життя, кожному дає шанс. За прикладом свого Засновника вона обіцяє мир у серці всім людям доброї волі. Вона пропонує їм усім прийняти Добру Новину, що Бог нас любить, добру новину, призначену передовсім для убогих. Саме в цьому і полягає Царство Боже.

Наступна

Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі

БУДИНОК ЗА 300 ДОЛАРІВ Мохамед Юнус справді надзвичайна людина. Мільйони голодних людей у селах Бангладеша ... Читати далі

Попередня

Нехай святиться ім’я Твоє

ПРИГОДА СЕСТРИ ЕММАНУЕЛЬ Сестра Еммануель дбала не лише про лахмітників з убогих передмість Каїра у ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *