Передмова

ЖАК І РАЇСА

Одного літнього пополудня у 1901 році двоє студентів Сорбони прогулювалися Ботанічним садом у серці Парижа. Жак і Раїса дуже кохали одне одного. Та цього було їм замало. Вони хотіли знайти правду, сенс життя. Земне життя здавалося їм безглуздою комедією, у якій повно крові й сліз. Вони присягнули покінчити з життям, якщо не знайдуть смислу жити далі.

Невдовзі Жак Марітен у своїй безнадії молився такими словами: «Мій Боже, якщо Ти існуєш і Ти є правда, то дай мені це пізнати».

Бог відповів їм на це романом Леона Блуа «Убога жінка». Двоє молодих людей побачать там «пророка Абсолюту», який привів їх до Христа.

А Раїса у своїй захопливій книзі «Велика дружба» розповідає про їхнє хрещення у храмі Святого Івана Богослова: «Я була у стані цілковитого заціпеніння. Я не могла пригадати жодну з причин, яка привела мене сюди. Лиш одне було ясне у моїй свідомості: або хрещення дасть мені віру, і я віритиму та цілковито належатиму Церкві; або я вийду звідси, зовсім не змінившись, і ніколи не стану віруючою. Приблизно так само думав і Жак. Нас охрестили об 11 ранку. Леон Блуа був нашим хрещеним батьком, його дружина стала хрещеною матір’ю Жака та моєї сестри Віри, а Вероніка, донька Леона Блуа, – моєю хрещеною. На нас зійшов незвичайний мир, несучи в собі скарби віри. В нас уже не виникало питань, не було тривоги, випробування – була лиш нескінченна відповідь Бога. Церква дотрималася своїх обітниць» (за книгою Жана-Люка Барре «Жак і Раїса Марітени»).

Чи то вода, якою їх охрестили, так чудодійно вплинула на Раїсу і Жака? Ні, ефект мала благодать, знаком якої є вода.

Річ у тому, що люди потребують знаків. Коли ми бачимо дорогу нам людину, то на знак прихильности хоча б усміхаємося.

Ось чому Господь залишив нам дієві знаки благодаті, сім таїнств[*], щоб утвердити нашу віру в благодать, яку вони нам дають.


[*] Католицька і Православна Церкви визнають сім святих таїнств: Хрещення, Миропомазання (конфірмація), Євхаристія (Причастя), Сповідь (покаяння), Вінчання (шлюб), Хіротонія (рукоположення, священство), Єлеопомазання (оливопомазання)

Наступна

Хрещення - Частина 1

ТРИ ЗНАКИ Події відбувалися в Нью-Йорку в 1968 році. У робочому кабінеті нотаріуса Еплбі відбулася дивна ... Читати далі

Попередня

Амінь

ІНГРІД БЕТАНКУР Усі пам’ятають історію Інгрід Бетанкур. Упродовж шести з половиною років незаконного позбавлення волі ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *