ПОРАДА МУДРЕЦЯ

Якось до сивочолого мудреця, обливаючись сльозами, прийшла молода і дуже вродлива дівчина:

– Що мені робити? – крізь сльози скаржилася вона. – Я завжди прагну по-доброму поводитися з людьми, нікого не ображати, допомогти, як тільки можу. І хоча зі всіма я привітна й ласкава, але часто замість вдячності й поваги дістаю гіркі образи й глузування. Я ні в чому не винна, і це так несправедливо й образливо, що аж плач бере. Порадьте, що мені робити?

Мудрець глянув на красуню і з усмішкою промовив:

– Роздягнися і прогуляйся містом нагою.

– Та ви з глузду з’їхали! – обурилася красуня. – У такому вигляді будь-хто збезчестить мене і ще хтозна-що сотворить зі мною.

Тоді мудрець відчинив двері і поставив на стіл дзеркало:

– От бачиш, – відповів він, – з’явитися на людях, оголивши своє красиве тіло, ти боїшся. То ж чому ходиш світом з оголеною душею? Вона розчинена в тебе, як ці двері. Всі, у кого є бажання, приходять у твоє життя. І якщо бачать у доброчинствах твоїх, як у дзеркалі, відображення бридкості своїх пороків, то прагнуть обмовити і принизити тебе. Не кожному вистачає мужності зізнатися, що хтось кращий за нього.

– То що ж мені робити?

– Ходімо, я покажу тобі свій сад, – запропонував старець. – Багато років я поливаю і доглядаю ці прекрасні квіти. Але ще жодного разу не бачив, як розпускається пуп’янок, хоча втішаюся красою й ароматом кожної квітки. І ти, наче квітка, розкривай своє серце перед людьми без поспіху, непомітно. Зважай, хто доглядає і поливає квітку, чинячи тобі добро, а хто обриває її пелюстки і топче ногами.

Водяная лилия

Слухайся поради і приймай викривання, щоб стати тобі згодом мудрим. (Притчі Соломонові 19:20)

Наступна

БЕЗРОЗСУДНА ПРАЦЯ

Йшов мисливець лісом і зустрів дроворуба. Зігнувшись, той довго і наполегливо пиляв звалене дерево. Він ... Читати далі

Попередня

ФАРВАТЕР

Одного дня плив чоловік кораблем. Він виглянув за борт і побачив, що з моря стирчить ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *