Повчання для папуг

Папуга-мама визнала за потрібне дати своїм дітям, перш ніж вони навчаться самостійно літати, декілька повчань і вказівок.

«Ми, папуги, – звернулася до малят, – відрізняємося від інших птахів тим, що вміємо говорити. Щоправда, маючи власну, дуже милозвучну й прадавню мову, у звуках якої ще й досі вчувається дух свободи, який панував у безмежних лісах, що були нашою колискою, ми, народившись у неволі, мусимо миритися з тим, що нас навчають імітувати немелодійне белькотіння охоронців наших в’язниць. Не відмовляйтеся від цього, бо ваш талант гарантує вам, що до вас добре ставитимуться. Які б дурниці не говорили ті створіння, повторюйте за ними все, що казатимуть!

Тільки коли йтиметься про політичні гасла, будьте обережні, бо люди нерідко змінюють їх мало не щодня. Вашому дідусеві, наприклад, скрутили шию за те, що в травні 1945 року він усе ще із запалом вигукував «Гайль Гітлер!», а в січні 1989 року самовпевнене й категоричне гасло Штазі стало причиною смерти вашого батька. Тож прошу: тримайтеся від політики здалеку, бо переконання людини дуже непостійні й непередбачувані».

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Цей текст – сатира на угодовців і хронічно засліплених послідовників якоїсь справи чи ідеології. Як папуги, повторюють те, що каже більшість, а також те, що не загрожує їхній безпеці та в конкретний момент може бути вигідним. Однак того, хто не стежитиме за розвитком подій і надто пізно змінить прапор, може спіткати заслужена кара.

Іноді також може трапитися, що його власна «папуга» зрадить те, про що він ще вчора довірливо розповідав як про своє тверде переконання. Отож, той, хто дресирує папуг, не повинен втрачати з поля зору повсякденного розвитку подій.

ЦИТАТИ

  • Досвідчені угодовці пливуть за течією в такий спосіб, щоб пізніше могти твердити, що їх лише знесли бурхливі потоки. Олівер Гісенкамп (1921-1987), німецький письменник і кабаретист, автор книжок для дітей і молоді
  • Більшість людей помирають як копії, хоча задумані були як оригінали. Ернст Ніберґал (1815-1843), німецький поет
  • Щоб дістатися до джерела, треба пливти проти течії. Станіслав Єжи Лєц (1909-1966), польський поет і сатирик

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Сир. 22:16-18; Мф. 10:27; 2Кор. 6:4-9.
Наступна

Мудрий, як змія

За часів нацистської диктатури один сільський священик із Північної Німеччини на Свято Реформації вирішив висловити ... Читати далі

Попередня

Мудрий винахід

У Стародавньому Римі скульптори мали дуже багато роботи. Щойно змінювалася влада, їм замовляли численні статуї ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *