ПРИХОВАНИЙ СЕНС

pro-zhyttya_19

Два брати все життя прожили за високим міським муром, ніколи не бачили ні полів, ні лугів. І от одного дня вирішили вони відправитися в село. Пішли брати дорогою, побачили ріллю, на якій працював землероб, і здивувалися:

– Що він робить? Розкопує землю і залишає на ній глибокі борозни! Навіщо псувати рівну землю, покриту ніжною зеленню?

Потім вони побачили, як він кидає в борозни зерна.

– Ненормальний якийсь! – вигукнули вони. – Бере хорошу пшеницю і кидає в бруд!

– Не подобається мені село, – сказав роздратовано один з братів, – дивний народ тут живе.

І він повернувся в місто. А другий брат залишився в селі. А через декілька тижнів він став помічати разючі зміни. Засіяне поле стало вкриватися молодою зеленню, прекраснішою і ніжнішою за колишню. Це відкриття його так вразило, що він написав братові, щоб той приїхав, не гаючи часу, і сам подивився, які чудеса сталися в селі.

Брат приїхав і теж захопився.

Минав час, і зелені паростки перетворилися на золоте колосся. Коли пшениця достигла, приніс землероб косу і став косити. Тут нетерплячий брат закричав:

– Він все ж ненормальний, цей чоловік! Так тяжко працював усі ці місяці, вирощуючи дивне колосся, а тепер своїми руками зрізує їх під корінь? Що за дурість! Повертаюся назад у місто.

А терплячий брат продовжував жити в селі. Він спостерігав, як землероб збирає урожай у комору, як спритно відокремлює зерно від полови, і прийшов у захоплення, побачивши, що той зібрав пшениці в сто разів більше, ніж посіяв.

Тепер йому стало зрозуміло: в усьому, що робив землероб, були своя мета і глибокий сенс. Тільки вони теж не лежали на поверхні.

Тому не судіть нічого передчасно, аж доки не прийде Господь, Який освітить таємне у темряві і виявить сердечні наміри; і тоді кожному буде похвала від Бога. (Перше послання до Коринф’ян св. ап. Павла 4:5)

Наступна

НА ЩО ТИ НАЛАШТОВАНИЙ

Один чоловік йшов зі своїм другом, який приїхав із села, людною міською вулицею. Несподівано провінціал ... Читати далі

Попередня

ПОРАДА СТАРОГО КОТА

Одного разу старий кіт побачив мале кошеня, що гналося за своїм хвостом, і спитав його: ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *