Родина

Багато батьків, неправильно люблячи своїх дітей, заподіюють їм духовну шкоду. Наприклад, мати через надмірну плотську любов до свого малюка, обіймаючи й цілуючи його, говорить: «Яка ти в мене дивовижна дитина», або: «Ти – найкращий у світі хлопчик», і т.д. Від цього маля досить рано (у віці, коли не може ще цього усвідомлювати й заперечувати), засвоює високу думку про себе, що саме він найкращий і найрозумніший. Із цієї причини він, природно, не почуває потреби в благодаті Божій і не вміє просити Бога про допомогу. Так з раннього дитинства в душі дитини утверджується кам’яна зарозумілість, яку він ніколи не зможе перебороти й віднесе із собою в труну.

Зло ще в тім, що перші, хто страждають від цієї високомудрості – це самі батьки. Дійсно, чи будуть діти батьків спокійно сидіти й слухати настанови своїх батьків, коли вони впевнені, що вони – найкращі й самі все знають?

Тому батьки повинні бути дуже уважними до духовного розвитку своїх дітей, бо вони несуть відповідальність не тільки за себе, але й за них.

Наступна

Корисні поради старця

«Деревце підв’язують м’якою травою, а не дротом, інакше ушкоджується кора й воно засихає, і обмеження ... Читати далі

Попередня

Приклад святих

Отець Паїсій писав: «Нащадки мають священний обов’язок писати про божественні подвиги Святих Отців їхньої епохи ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *