ШЕЛЯГИ І МОНЕТА

В одному місті жив дуже вправний перукар, який діставав тільки три мідних шеляги за гоління бороди. Але позаяк він щодня голив багатьох, то, витрачаючи на життя, він, крім того, заощаджував сто мідних монет на день. Маючи такий певний заробіток, він дізнався, що в одному далекому місті за гоління бороди платять більшою монетою.

– Гай-гай, – сказав він тоді, – навіщо мені тут марнувати час? Скільки я зароблю тут за три мідних шеляги?! А там я зможу збагатитися!

Він, не гаючись, розпродав своє майно і вирушив до міста, де на нього чекав вигідний заробіток. Він з’ясував, що все розказане було правдою. Він заробив стільки ж великих монет, скільки поголив люду, і, назбиравши до вечора великі гроші, пішов на ринок купити собі харчів. Однак все коштувало так дорого, що весь його заробіток пішов на денне харчування, і в нього не зосталося ні шеляга.

І тоді він тверезо поміркував:

– Мені треба повернутися на колишнє місце і шукати попереднього скромного заробітку, який, забезпечуючи мені життя, давав ще й нагоду заощаджувати собі на старість. Тепер я з власного досвіду бачу, що там шелягами я заробляв більше, ніж тут грубими монетами, позаяк тут я не те що заощадити не можу, а навіть себе прогодувати.

* *

Людям часто видається, що хтось живе ліпше, тільки тому що вони не знають всіх обставин.

Велике надбання – бути побожним і задоволеним. Бо ми нічого не принесли у світ: явно, що нічого не можемо і винести з нього. Маючи їжу й одяг, будьмо задоволені тим. А хто бажає збагачуватися‚ впадає у спокусу і в тенета і в багато які безрозсудні і шкідливі похоті, що приводять людей до бідування і загибелі. (Перше послання до Тимофія св. ап. Павла 6:6-9)

Наступна

МАВПА І РИБА

Прийшла якось велика повінь, і настигла вона мавпу і рибу. Мавпа, створіння моторне і досвідчене, ... Читати далі

Попередня

ДВА СЛІПЦІ

Один сліпець прийшов у поліцейський відділок оформити документи. Його прийняв старший поліціант: здоровенний тілистий чоловік ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *