Коли слимак виліз зі своєї хатинки, його розміщені на ріжках очі побачили, що існує дві можливості: можна поповзти вгору кущем глоду або зробити те саме, скориставшись листям осоту. Після доволі тривалого зволікання вирішив рухатися соковитими листками. Невдовзі після цього знову опинився перед вибором: попрямувати до грядки в кінці городу чи, можливо, віддати перевагу молодому салатові, що росте поряд.
Нарешті, так нічого й не вирішивши, злякано сховав ріжки. «Здається, на цьому світі й кроку не ступиш, не приймаючи раз по раз нових рішень, тож найліпше залишуся тут, де я є», – подумав і сховався у своїй слимачій хатинці.
КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ
Рідко коли в житті можемо про щось упевнено сказати, що однозначно потребуємо саме цього; майже завжди опиняємося перед вибором, мусимо приймати рішення (якщо, звичайно, не перебуваємо в стані депресії й стагнації). Рішення можуть бути неправильними, найгірше, однак – навіть якщо вважаємо, що в такий спосіб уникнемо помилки, – нічого не робити, бо бездіяльність – це регрес і застій.
ЦИТАТИ
- Не те, ким людина є, а те, що робить, становить її неминущу цінність. Фрідріх Гебель (1813-1863), німецький письменник
Вірш, написаний із нагоди зламу віків:
- Ми завжди маємо якийсь вибір,
- наприклад, такий:
- не хилитися перед тими,
- які в нас його відібрали. Райнер Кунце (нар. 1933 р.), німецький письменник (із книжки «Один день на цій землі», Франкфурт, 1998)
БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ
- Мф. 6:24; Мф. 7:13-14.