СИЛА ПЕРЕКОНАННЯ

pro-zhyttya_34

Якось купець вирушив в іншу країну і прийшов у дивне місто, де всі мешканці були в кайданах.

Купець подумав: “А якщо й мені одягнуть кайдани, то що я робитиму?”

Зненацька в ту саму мить з’явилася варта і, побачивши вільного чоловіка, закувала його в кайдани. Втративши змогу повернутися додому, купець занепав духом. Він взявся розпитувати нещасних городян, чому всі вони в кайданах. А ті відповідали, що в їхньому місці здавна так заведено. Купець запитав:

– Невже кожен мешканець міста приречений все життя носити кайдани?

Люди відповідали йому:

– Ходять чутки, що інколи до міста приходить один старець, який вільний і не носить кайданів. Тільки він знає, як звільнитися від них. Він так рідко приходить, що багато хто має сумнів, чи це правда.

– Нічого не вдієш, – подумав купець, може я ще й побачу того старця і дізнаюся, як мені звільнитися.

Відтоді спливло чимало літ, купець постарів і посивів. І от одного разу несподівано побачив старця, що вільно йшов по вулиці, не закутий у кайдани.

– Діду, – вигукнув в’язень, – допоможи мені звільнитися від пут.

– Синку, – відповів старець, – подумки промов до себе: “Нехай варта негайно звільнить мене від кайданів”, – і ти будеш вільний.

В’язень подумав, що це невдалий гіркий жарт, але вирішив спробувати і промовив подумки ці слова. Умить, з’явилася варта і звільнила його від кайданів.

Купець поквапився піти з дивного міста, дивуючись з того, що сталося. Вибігши за ворота, він знову побачив того самого старця, який допоміг йому звільнитися.

– Діду, скажи мені, – звернувся до нього купець, – у чому полягає таємниця цього дивного міста?

– Це місто не просте, – відповів старець, – тому що в ньому перетворюються на в’язнів і звільняються від пут, тільки подумавши про це. Ти тому й урятувався, що повірив моїм словам. А ті, хто мені не вірять, залишаються в’язнями цього міста, і я безсилий їм допомогти.

* *

Кожен із нас – в’язень гріха. Але прийшов Ісус, щоб звільнити нас від цих пут. Повіривши Йому, ми зможемо знайти довгождану свободу.

Якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас. (Євангеліє від Іоана 8:31,32)

Наступна

ДВІ СОХИ

У кузні відремонтували дві сохи. Вони виглядали однаково. Одну з них поставили в кутку. Її ... Читати далі

Попередня

ЖИТТЄВІ МУДРОСТІ

Усе тримай на дистанції, а душу наближай до Бога, - казав святитель Микола Сербський. Якщо ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *