Важливий урок

Одного разу до пустельника Миколая з Флюе прийшов юнак, одягнутий у новісіньку, як з голочки, сутану й виявив бажання стати його учнем.

«Щоправда, – сказав, – я вже прочитав усі тексти Отців Церкви, а також учителів духовного життя, але від Вас, поза сумнівом, зможу довідатися про останні речі ще більше».

«Чи Ти вже снідав?» – перебив його святий чоловік. Коли юнак заперечив, наказав йому: «Іди до лісу й назбирай дров, щоб розпалити вогонь!»

Молодий чоловік здивувався, але послухався пустельника й невдовзі повернувся з лісу з в’язкою хмизу.

«Розпали вогонь у печі в моїй хаті й звари собі щось поїсти з того, що знайдеш там».

Через деякий час юнак, подолавши деякі труднощі, приготував їсти й наситився, після чого відразу ж повернувся назад до пустельника, з нетерпінням чекаючи, що тепер той нарешті почне його навчати. Брат Миколай, однак, послав хлопця до джерела, що струменіло в долині, помити посуд і напитися живлющої води. Юнак помив миски й кухлі, утамував спрагу, а коли знову видерся нагору, то вже сам набрався розуму.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Учитель духовного життя Миколай із Флюе, навчаючи учня, який уже пізнав останні речі, натомість скеровує його увагу на найпростіші речі. Адже дім завжди починають будувати з фундаменту й рухаються вгору, а не навпаки – від крокви донизу.

ЦИТАТИ

  • Найпростіші речі водночас є й найглибшими, якщо позбавити їх рутинности. Роберт Музіль (1880-1942), австрійський письменник

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Проп. 2:24-25; Проп. 5:17; Проп. 9:7.
Наступна

Чорна скринька

Якось сповнений запалу до праці місіонер – представник однієї з християнських церков – вирішив поїхати ... Читати далі

Попередня

Ангели-попутники

Молода голландка Меланія поїхала до родичів у Сполучені Штати, а саме – у Лос-Анджелес. Якби ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *