Ведмежа і бджоли

Не встигла ведмедиця відлучитися в справах, як її непосидючий синок, забувши про мамин наказ сидіти удома, помчав у ліс. Скільки тут свободи і незнайомих ваблячих запахів! Не те що в тісній задушливій барлозі. У нестямі від радості ведмежа почало ганятися за метеликами, поки не наткнулося на велике дупло, звідки так сильно пахло чимось смачним, що в носі залоскотало.

Придивившись, малюк виявив, що бджіл тут видимо-невидимо. Одні літали з грізним дзижчанням навколо дупла, як вартові, а другі прилітали із здобиччю і, прошмигнувши всередину, знову відлітали в ліс.

Заворожене цим видовищем цікаве ведмежа не могло утриматися від спокуси. Йому не терпілося скоріше вивідати, що твориться усередині дупла. Спочатку він просунув туди свій вологий ніс і понюхав, а потім засунув лапу і відчув щось тепле і липке. Коли він витягнув лапу назовні, вона була уся в меду.

Не встиг він лизнути солодку лапу і примружитися від задоволення, як на нього налетіла хмара лютих бджіл, які упилися йому в ніс, вуха, рот… Від нестерпного болю ведмежа завило і стало відчайдушно захищатися, давлячи лапами бджіл. Але ті ще більше жалили. Тоді він почав кататися по землі, намагаючись заглушити пекучий біль, але і це не допомагало.

У нестямі від страху, малюк пустився навтіки до дому. Увесь покусаний прибіг він у сльозах до своєї мами. Ведмедиця покартала його для порядку за балощі, а потім промила покусані місця холодною джерельною водою.

З тієї пори ведмежа твердо знало, що за солодке доводиться гірко розплачуватися.

Не слухай улесливої жінки; тому що мед виливають вуста чужої дружини, і м’якша за єлей мова її; але наслідки від неї гіркі, як полинь, гострі, як меч двогострий. (Книга притч Соломонових 5:2-4)

Наступна

Гаманець із золотими

Одного разу рабин Хаїм із Занса стояв біля вікна і дивився на вулицю. Побачивши перехожого, ... Читати далі

Попередня

ХИТРОЩІ САТАНИ

Священик, закінчивши проповідь, закриває Біблію. Сатана йому на вухо: – Ну, ти сьогодні молодець. Священик ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *