Але визволи нас від лукавого

НЕЗВИЧАЙНИЙ ЖИТТЄВИЙ УРОК

Колишній чемпіон з боксу Тім Ґенар розповідає про свою молодість:

“Моє навчання ремеслу йшло дуже гладко. Я працював на підприємстві, і моя робота мені подобалася. Труднощі виникали лише тоді, коли я повинен був іти у школу, декілька днів на місяць. Я мусив докладати чимало зусиль, виконуючи технічні креслення, бо мав значні прогалини в геометрії. До того ж, ще й налаштував проти себе вчителя. Якось, коли він пояснював урок, я сказав йому, що він розповідає якісь нісенітниці. Учитель почав виправдовуватися. Пополудні в присутності цілого класу я ствердив, що він неправий, довівши це на прикладі. Я, як останній задиркуватий дурень, публічно образив і принизив його. І згодом добряче поплатився за цю життєву помилку. Щоразу, коли я приносив йому креслення, він рвав його на очах у всіх.

Я терпів цю образу декілька місяців поспіль. Аж до того травневого дня, коли він знову знищив мою роботу. Вона була для мене дуже важливою, бо я важко гарував над нею. Я закипів від злости, вона лавою ринула на мене. Я, глибоко дихаючи, повільно повернувся на місце з клаптиками подертого паперу в руці. Тоді поставив їх на парту і спокійно повернувся до його столу. Я схопив папку, в яку вчитель складав свої креслення, і, дивлячись на нього, почав їх рвати один за одним у присутності всіх учнів. Я сказав йому:

– Тепер ви розумієте, що я відчуваю.

Я вийшов, грюкнувши дверима. Увесь клас узявся мене захищати перед учителем. Мої приятелі стверджували, що я трохи дивний, це правда, але в мене є пом’якшувальні обставини, адже я важко працюю над кресленнями, незважаючи на прогалини в геометрії, і що він несправедливий до мене. Учитель вислухав. Потім у коридорі він підійшов до мене. Ми поговорили віч-на-віч. Я вибачився. Він також вибачився переді мною і поплескав мене по плечі, кажучи:

– Ходімо в клас.

У найближчі тижні він давав мені безкоштовні уроки геометрії і технічного креслення, щоб я надолужив прогалини. Я працював мов навіжений і боровся за те, щоб він пишався мною. У мене з’явилися прийнятні оцінки.

Найбільший урок, який я отримав від цієї людини, було не креслення, а приклад покори. Він переступив через свою гордість і зробив мені крок назустріч, заради миру, тоді як його становище було сильнішим і він був ображений. То був незвичайний життєвий урок для такого задиркуватого дурня, як я”.

Це правда, що диявол прагне посіяти ненависть. Але якщо в нас є добра воля, Бог перетворює ненависть на любов. Саме так Він визволяє нас від лукавого.

Наступна

Амінь

ІНГРІД БЕТАНКУР Усі пам’ятають історію Інгрід Бетанкур. Упродовж шести з половиною років незаконного позбавлення волі ... Читати далі

Попередня

І не введи нас у спокусу

ФОРЕСТЬЄ Під час одного з найважчих етапів велогонки «Тур де Франс» відомий велогонщик Жан Форестьє ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *