БАБУСЯ

На нещодавно відремонтованій лавці, під розпуклою тополею, сховавшись у затишній тіні біля входу до під’їзду, сиділа добра бабуся.

Сьогодні їй цілісінький день дзвонили онуки – вона їх дуже любила і свого часу тішила чаєм та пригощала цукерками. Учора приїжджали діти, щоб подякувати їй. Сусідка померла – більше ворогів у неї не було, тільки друзі. І п’ять кішок – їй особливо подобалися ці смугасті створіння.

Завтра вона помре.

Вона вже знає про це, і взагалі останнім часом часто думає про смерть, бо ж має що втрачати. Усі сили йшли на любов та доброту, якою вона, попри все, огортала всіх, хто був поряд.

Завтра вона тихо ляже на канапу і прислухається до серця, що битиметься чимраз тихіше. Буде згадувати пережите і тішитися, що серце ніколи не зраджувало їй. Зітхне, і всі почують те зітхання. Прошепоче щось, і всі почують її шепіт. І згодом навіть усміхнеться, і багатьом людям полегшає на душі. Вона не сама.

Уже за кілька хвилин сусіди, занепокоївшись, що вона зникла, знайдуть її. Але це станеться завтра. А сьогодні вона ще жива. Скільки тепла, доброти та мудрості плине від неї!

* *

А якою буде наша старість? Про це слід подумати сьогодні. Час біжить дуже швидко.

Бо що таке ваше життя? Воно є пара, що з’являється на короткий час, а потім зникає. (Послання св. ап. Якова 4:14)

Наступна

МУДРИЙ ПЕНСІОНЕР

Один мудрий старий пан вийшов на пенсію і купив собі скромний будиночок поряд зі школою. ... Читати далі

Попередня

ПРИТЧА ПРО ТРЬОХ БУДІВНИЧИХ

Сталося це в середньовіччі. Чернець, що керував будівництвом собору, вирішив подивитися, як працюють каменярі. Він ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *