ЧОМУ БОГ НЕ ДАВ КРИЛА ЛЮДИНІ?

Один мисливець любив ходити в ліс і в поле за здобиччю. Одного дня довго сходив він на високу гору вистежуючи звіра, і, стомившись, сів на великому камені відпочити. Побачивши птахів, що перелітають з однієї висоти на другу, він став думати: “Чому Бог не дав крил людині, щоб вона могла літати?”

У цей час тим місцем проходив відлюдник і, узнавши думки мисливця, сказав йому:

– Ось, ти подумуєш, чому Бог не дав тобі крил; але якщо тобі дати крила, то ти все одно не будеш задоволений і скажеш: “Крила мої слабкі, і я не можу з ними долетіти до неба, щоб побачити, що є там”; і якщо тобі будуть дані такі сильні крила, щоб ти міг піднятися до неба, то і тоді ти будеш невдоволений і скажеш: “Я не розумію, що тут відбувається”. І якщо тобі буде даний розум, то знову ти не будеш задоволений і скажеш: “Чому я не ангел?” І якщо тебе зроблять ангелом, то ти знову будеш невдоволений і скажеш: “Чому я не херувим?” І якщо ти станеш херувимом, то ти скажеш: “Чому Бог не дав мені управляти небом?” І якщо дано буде тобі управляти небом, то і тоді ти не задовольнишся і, як хтось інший, зухвало стягнеш більшого. Тому завжди гамуй себе і будь задоволений тим, що тобі дарував, і тоді житимеш з Богом.

Мисливець побачив, що відлюдник сказав істину, і подякував Богу, що послав йому мандрівника, який напоумив його і відкрив йому шлях упокорювання.

Велике надбання – бути побожним і задоволеним. Бо ми нічого не принесли у світ: явно, що нічого не можемо і винести з нього. Маючи їжу й одяг, будьмо задоволені тим. (1 Послання до Тимофія св. ап. Павла 6:6-8).

 

Наступна

СУТЬ УПОКОРЮВАННЯ

Один подвижник так пояснював суть упокорювання: - Усі люди жадають величі, а Бог просить нас ... Читати далі

Попередня

ЖУК

Людина в щасті забувається і все приписує собі - своїй безсилій і уявній владі, але ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *