Футбол на небі

Для Уве все було визначено: у майбутньому хотів стати професійним футболістом – нападником національної збірної. Йому здавалося, що на його подальшу долю впливає ім’я, яке йому дали під час святого хрещення.

Коли до них у гості приїхав дядько-чернець, Уве поставив йому запитання, яке давно лежало в нього на серці: «А на небі можна грати у футбол?».

Чернець – як звичайно, коли щось викликало в нього збентеження, – погладив своє підборіддя, адже поставлене йому щойно запитання було найважчим з усіх, із якими зверталися до нього останнім часом. «Грати у футбол на небі? Мені прикро, Уве, але, думаю, що ні».

У відповідь хлопець, напружившись, як струна, категорично заявив: «У такому разі я не хочу на небо».

«Не говори такого, – запротестував дядько, – вони там, на небі, грають у такі чудові ігри, що до футболу вже в нікого нема й охоти».

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Найімовірніше, Уве отримав своє ім’я завдяки симпатії свого батька до популярного футболіста Уве Зеелера (народився 1936 року).

Що означає для дитини, молодої людини поняття «небо»? Для Уве воно було пов’язане з футболом, який приносив йому в житті найбільше радости й відкривав можливості для досягнення безмежного щастя.

Геральд, один із моїх учнів, що належить до мормонів, показав мені сентиментальний побожний образок, який є для нього віддзеркаленням вічної святости: на рожевій хмаринці ангел грає на тромбоні. Фантастична уява? А що уявляють собі дорослі? А ти сам?

ЦИТАТИ

  • Єдина мета, якої прагне досягти людство, – це щастя. Ісус Христос прийшов на землю лише для того, щоб допомогти нам у цьому. Жак Бенінь Босюе, французький єпископ XVII ст.
  • Без труднощів відкриваємо, що добро, яке живе в нас, наше почуття щастя чи свободи зроджені з непохитної любови до Бога або з любови Бога до людини. Варух Спіноза (1632-1677), голландський філософ

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Пс. 15(16):2; Пр. 11:23; Мф. 13:24; Мк. 1:15; Рим. 14:17.
Наступна

Збільшувальне скло

Батько уважно приглядався до того, як син бавиться збільшувальним склом. «Як багато енергії, – думав, ... Читати далі

Попередня

Громовідвід

Один перехожий помітив на даху церкви майстра, що встановлював громовідвід. Із глумом у голосі заволав ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *