Збільшувальне скло

Батько уважно приглядався до того, як син бавиться збільшувальним склом. «Як багато енергії, – думав, – міститься всього в кількох сонячних променях, якщо ними за допомогою збільшувального скла можна розпалити вогонь».

Ця сценка набула для нього, подібно до притчі, символічного значення. «А чи ми, зазнавши благодаті, не повинні долучитися до того, щоб у світі запалало полум’я? Чому сьогодні нам так рідко вдається розпалити вогонь?»

Останні слова промовив уголос, а хлопець, цілком природно подумавши, що вони стосуються його експерименту, зауважив: «Може, скло погано протерте й не зовсім прозоре або просто треба міцніше тримати його».

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Збиральна лінза (лупа) – опуклий з обох боків шматок скла – концентрує сонячні промені в одному пункті (фокусує), завдяки чому може підпалити придатний для цього матеріял. Цей прилад – сучасний символ захоплення, яке передається іншим.

Вогонь, як символ, відіграє в мітології різних народів неабияку роль. Приходить із неба; люди вважають, що він святий, що допомагає, очищає, а водночас володіє нищівною силою: фенікс, який відроджується з попелу; Прометей, котрий викрадає вогонь у богів; полум’я, що поглинає, згідно зі скандинавською мітологією, Мідґард – серединну землю, населену людьми.

У Біблії вогонь указує на Божу присутність, символізує Святого Духа, означає захоплення й любов, а також гнів Бога, пекло й війну. Христос прагне, щоб вогонь палав (див. Лк. 12:49), і зневажає те, що літепле (див. Одкр. 3:16).

ЦИТАТИ

  • Якщо я не палаю, якщо ти не палаєш, якщо ми не палаємо, то як темрява стане світлом? Назим Хікмет (1902-1963), турецький письменник
  • Бог помістив у ваші серця смолоскипа, що палає повнотою мудрости й краси. Згасити його та присипати попелом – гріх. Халіль Жибран (1883-1931), ліванський письменник

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Вих. 3:2; Мф. 5:16,45; Мф. 13:43; Лк. 12:49; Одкр. 3:16.
Наступна

Марні зусилля (про кота)

«Релігійне виховання дітей ґрунтується на примусі, з яким малеча не завжди мириться, – заявив один ... Читати далі

Попередня

Футбол на небі

Для Уве все було визначено: у майбутньому хотів стати професійним футболістом – нападником національної збірної. ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *