ХРЕСТИ

pro-molytvu_12

Жив на світі селянин, що працював з ранку до ночі, але при цьому ледве зводив кінці з кінцями. Так тривало багато років, і всі ці роки все частіше спадала йому думка про несправедливість світоустрою. “Чому одних Бог облагодіяв багатством, знатністю, а других залишив в убогості на все життя?”

І от одного дня було йому видіння. Стоїть він у величезній печері, заповненій великою кількістю хрестів різного розміру, виду, ваги. Тут були хрести і золоті, і кам’яні, і дерев’яні, і з соломи. Тут з’явився йому Ангел і каже:

– Бачиш ці хрести? Вибирай для себе будь-який і неси його на вершину гори.

Вибрав селянин спочатку найбільший золотий хрест, але скільки не намагався, не міг його навіть підняти. Тоді вирішив узяти хрест менший, із срібла, але і його не зміг звалити на себе. Перебрав він усі хрести – одні були занадто важкі, другі – не зручні. Підійшов йому простий дерев’яний хрест, який він зручно узяв і поніс на гору. Віднісши хрест вгору, селянин повернувся і запитав Ангела:

– Яка ж мені буде за ці труди нагорода?

– Щоб ти самий міг вирішити, на що заслуговуєш, я відкрию тобі, що це були за хрести, – сказав Ангел. – Золотий хрест, який тобі спочатку приглянувся, – це царський хрест. Більшість людей думає: як добре бути царем! Сиди собі на м’якому троні та наказуй. А того не знають, що як золото – важкий метал, так і доля царська – найважча.

Срібний хрест передбачений тим, хто наділений владою. Ці люди несуть на собі багато турбот і скорботу інших людей, і мало кому вдається донести цей хрест до вершини.

Мідний – хрест тих, кому Бог послав багатство. Багато хто заздрить їм, але жити їм важче, ніж тобі. Ти після трудів можеш спокійно заснути, ніхто не пожадає твоєї скромної оселі. А багатий і вдень, і вночі боїться за своє добро, як би його ніхто не обдурив. Крім того, багатий за своє багатство повинен дати відповідь Богові: як він його використав.

Залізний хрест – хрест військових. Розпитай тих, хто воював, і вони розкажуть, як він дістається.

Кам’яний хрест – у торговців; їх робота фізично не важка, проте як часто буває, що купець втрачає все і вимушений починати спочатку!

А от дерев’яний хрест, який ти підняв на гору, – це і є твій селянський хрест. Знає серцевідець Господь, що у всякому іншому положенні ти загубив би свою душу, не доніс би хреста. Отже ступай додому і не ремствуй на свою долю: Господь дає кожному хрест під силу.

І, покликавши народ з учениками Своїми, сказав їм: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде. (Євангеліє від Марка 8:34)

Наступна

СПІВРОЗМОВНИК

Одного дня в старця запитали: - Як у тебе вистачає терпіння жити наодинці в цьому ... Читати далі

Попередня

СУДИ ГОСПОДНІ

Один подвижник, бачачи неправду, що існує у світі, благав Бога і просив відкрити йому причину, ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *