Каїне, де Авель, брат твій?

Святе Письмо говорить про першу війну, яка відбулася на землі. Ця війна розпочалася через релігійні молитви. Адже вбивство Каїном Авеля було здійснене через жертвоприношення Богу, Який прийняв жертву від Авеля, не звернувши увагу на офіру Каїна. Саме тому перша людська кров, яка була пролита на землі, була кров’ю рідного брата Каїна – Авеля. Це стало доволі символічно, адже цей злочин був вчинений рідним братом. Також остання людська кров, яка буде пролита на землі, на кінці існування людства також буде кров’ю брата чи сестри. Інакше чия б вона могла бути! Але рідні брати по крові не завжди є рідними по духу. У Каїна та Авеля була та сама кров, але не той самий дух; хоча вони були кровно спорідненими, Каїн і Авель відрізнялися по їх ставленню до Бога. Дух Авеля був просвітлений Богом, а дух Каїна був затьмарений гріхом гніву та заздрості. «Каїн дуже засмутився, і поникло обличчя його», тобто обличчя його потемніло від гріхів, які його опанували. І коли вони були одні в полі, «повстав Каїн на Авеля, брата свого, й убив його» (Буття 4:5-8). Господь Бог побачив те, що зробив Каїн, і запитав його: Де Авель, брат твій? Вбивця, як і будь-який інший вбивця, збрехав, відповівши: «Не знаю. Хіба я сторож братові моєму?». Цим розпочалася історія злочинів людини проти людини, які ми називаємо «війною». Братовбивством через заздрощі, розпочалася історія воїн у людському суспільстві. Та сама, сатанинська заздрість, яка майже знищила любов прабатьків до Творця, послабила і любов першого їхнього сина до рідного брата. Вбивство Авеля було наслідком заздрості Каїна до власного брата. Смерть Авеля також вплинула на Адама та Єву. Побачивши свого молодшого сина вбитим, його батьки Адам і Єва відразу відчули на собі наслідки отруйного жала гріха непослуху Богові, який вони вчинили в раю. Але це вбивство було лише початком вбивств, воїн та інших конфліктів, які виникатимуть із людським родом у майбутньому.

У чому ж сутність цього жахливого злочину? У тому, що гріх людини перед людиною є наслідком гріха людини перед Богом. Або іншими словами – говорячи про феномен війни: війна людини проти людини є наслідком війни людини проти Бога. Якби Творець Всевишній Своєю милістю не «гасив» пожежу воїн, запалену і розвинену людськими гріхами, людство було б знищено ще на початку власного існування. Але Творець, з любові до людей, заборонив метатися братовбивцю Каїну, щоб вогонь помсти не поширювався на інших людей і остаточно не знищив людський рід, на початку його існування. Хоча Адам і Єва пережили важкий удар через смерть власного сина Авеля, Бог не забув про них, пославши цим нещасним батькам розраду в особі третього сина, Сифа. Також Господь Бог подбав і про їхнього сина Каїна, поставивши знак на його чолі, щоб Каїн відпокутував свій страшний злочин, не маючи спокою на землі: «І зробив Господь Каїнові знамення, щоб ніхто, зустрівшись з ним, не убив його» (Буття 4:15). І довго жив Каїн на землі, з жахом переходячи з місця на місце.

Саме тому можемо зробити декілька важливих висновків: причиною усіх наступних воєн, згідно Святого Божого Одкровення, є гріх людини перед Богом, який виникає через недотримання Божих заповідей:

  1. війна показує страшний закон гріха, який впливає на людське суспільство, коли людина грішить вона ображає Бога і чинить кривду своєму ближньому;
  2. війна людини проти людини є наслідком війни людини проти Бога;
  3. війну батьків проти Бога продовжують діти, повстаючи один на одного в майбутньому;
  4. Божа благодать – це дія Бога, яка пом’якшує вплив гріха на людину і цим дає можливість продовження людського життя на Землі, не дозволяючи людям знищити один одного.
Наступна

Господь – прапор мого спасіння (Ієгова Ниссі)

Молитва Мойсея, Юліус фон Карольсфельд У долині Содомській та Гоморській, там, ... Читати далі

Попередня

З одного відвідування

Із книги «Паломництво одного лікаря на Святу Гору» я вміщую тут один уривок, що стосується ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *