Не кради – Частина 4

Будь-яке несправедливе привласнення і вживання добра іншої людини суперечить Божій Заповіді. Вчинена несправедливість вимагає відшкодування. Обмінна справедливість вимагає повернення вкраденого добра.

ГІРШЕ ЗА НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК

Один капелан ліцею розповідає:

Якось ближче до вечора задзвонив телефон, і жіночий голос сказав:

– Швидше прийдіть, отче, це жахливо!

– А з ким я розмовляю, пані?

– Мене звати пані «X». Мова іде про мою Вероніку, це просто жах.

– З нею трапився якийсь нещасний випадок?

– Ні, ще гірше…

– Вона не…

– Ні, вона не померла, якщо ви це мали на увазі, але це ще гірше.

Сторопівши, я поклав слухавку.

Коли я прийшов, то побачив біля дверей батька і матір. А в кінці кімнати, у темному кутку помітив Вероніку. Вона лежала, скрутившись наче дитя в утробі матері, а її обличчя було залите слізьми.

– Сідайте, – сказала мені мама, шмаркаючись у геть мокру від сліз хустинку. Обличчя батька було кам’яним.

– Що трапилося? – запитав я.

– Він мене побив, – відізвався тонкий голос.

– Ти заслужила на це, – голосно відрізав обурений батько.

Мати вступила в заплутану розмову. Нарешті я зрозумів. У Вероніки була подруга Сесіль. Їм обом виповнилося п’ятнадцять років, і вони приятелювали від шостого класу, їхні батьки практично не зналися. Щодня дівчата зустрічалися, і кожна з них казала батькам, які нічого не підозрювали, що іде до своєї подруги.

Насправді вони їздили автостопом у сусіднє місто, де було декілька супермаркетів. Повертаючись увечері, кожна дівчина приносила додому то невеличкий транзистор, то диски, то гарний шарф. Кожна з них казала, що їх їй позичила подруга. Та наївні дівчата не здогадувалися, що за ними вже слідкували.

І того дня дзвінок з комісаріату поліції був ніби грім з ясного неба.

– Чи ви не хочете забрати свою доньку, пані?

Комісар пояснив їм деякі неприємні речі. Удома мати прочитала доньці мораль, а тато вперше в житті побив свою любу донечку.

– Настав кінець, – сказала мати, – ми вже ніколи тобі не довірятимемо. Що про нас скажуть? Що скажуть про тата, такого відповідального і шанованого працівника? А про мене? За все своє життя я навіть копійки чужої не взяла. Як ти могла зробити нам таке, ми ж стільки пожертвували задля тебе. На твоєму місці я б спопеліла від сорому. Ти просто копаєш нам могилу через такі страждання!

Я зупинив цей потік слів. Іноді батьки не усвідомлюють, що слова можуть убити підлітка так само, як куля револьвера. Тоді підійшов до Вероніки, обняв її і посадив. Тепер вони стала схожа на людину, а не на згусток страждань, на зранене дитя.

– Послухай, Вероніко, піди-но у свою кімнату хвилин на п’ятнадцять, поки я поговорю з твоїми батьками, потім повернешся. І приведи себе в порядок, щоб знову виглядати гарно. Чекаю на тебе. У мене є до тебе одне прохання.

– До мене? – тихо запитала вона.

– Так, до тебе, і тобі це, мабуть, сподобається. Будь слухняна. І дай нам, будь ласка, лише п’ятнадцять хвилин.

Як тільки Вероніка вийшла, я наполегливо попросив її батьків довіритися мені.

– Через два дні я їду в табір з тридцятьма підлітками, і мені в поміч треба взяти декілька старших.

– Але що вона зможе робити? – сказав батько.

– Вона може зайнятися бухгалтерією та управлінням.

– Навіть не думайте про це. Вона ж крадійка!

– Ні, навпаки, я про це багато думаю. Послухайте мене. Ваша Вероніка – чудова дівчина. Так, вона вчинила крадіжку, але вона не злодійка. Треба повернути їй довіру до самої себе. Потрібно, щоб вона відчувала любов. Якщо ви діятимете неправильно, то можете її втратити. Знаю, що вона вас любить. Покажіть їй, що ви також її любите.

З табору Вероніка прислала батькам гарного листа. Діти її слухалися. Вона вже не виглядала жалюгідним дівчиськом, яке я бачив на канапі, а дівчиною, яка сміялася, співала, танцювала з усіма цими дітьми, сповненими веселощів і радощів. Вона чудово впоралася зі своїм завданням, а рана добре загоїлася.

Наступна

Не кради – Частина 5

Сама людина є творцем, осередком і метою всього економічного і соціального життя. Вирішальний пункт соціальної ... Читати далі

Попередня

Не кради – Частина 3

Божа Заповідь забороняє крадіж. Крадіж є привласненням добра іншого проти розумної волі власника. ПЕКІН Один ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *