Не вимовляй імені Господа, Бога твого, марно – Частина 1

«Господи Боже наш, яке величне ім’я Твоє по всій землі» (Пс. 8:2)

ГОРІЧЕВА

Ця історія трапилася у день відкриття Олімпійських ігор у Москві. 20 липня 1980 року російський літак вилетів з Ленінграда під наглядом спецслужб. У літаку були три молоді жінки, яких СРСР уважав небезпечними, і яких відправили на Захід у максимальній таємниці.

Одна з них, Тетяна Горічева, була молодим викладачем філософії. Разом з нею летіли дві її подруги.

Що ж їм закидали? Тетяна заснувала журнал під назвою «Марія» з метою захищати права жінок, маючи покровителькою Діву Марію.

Навернення цієї відважної молодої жінки гідне подиву. Ось що вона розповідає:

«Не вдовольнившись комуністичною доктриною, я шукала сенс життя у великих мислителів людства. Мене цікавили філософи. Вони давали мені різні відповіді, але не одну конкретну відповідь.

Тому я пробувала займатися йогою і трансцендентальною медитацією. Там ми медитували, заглиблюючись, між іншим, у молитви з різних релігій.

Одного вечора черга дійшла до християнської молитви «Отче наш». Раніше я не знала цієї молитви. Я повільно повторювала її декілька разів, за нашою звичкою. Раптом мене, ту, яка навчала, що Бог – це омана, ніби громом ударило: я зрозуміла, що Бог існує, Він любить мене, а також усіх Своїх дітей.

Вийшовши на вулицю, я подивилася на перехожих новими очима. Це були мої брати й сестри, і я почала їх любити».

Тетяна Горічева в наші дні

* * *

Ця заповідь наказує шанувати ім’я Господнє, ім’я Господа є святе.

ВУРМБРАНДИ

Декілька років тому мені пощастило зустріти у Баварії Сабіну Вурмбранд. Сабіна разом зі своїм чоловіком, протестантським пастором Річардом Вурмбрандом, пережили жахіття таборів через те, що не відступили від своєї віри.

Усе почалося з приходом у 1948 році до влади в Румунії комуністів.

Уряд запросив усіх священиків і пасторів на велике патріотичне зібрання. У своїй доповіді міністр внутрішньої політики заявив:

«У Румунії кожен має право вільно сповідати свою релігію!»

Усі зааплодували, і глави Церков, один за одним, дякували уряду й обіцяли йому свою підтримку.

Ось як Сабіна описує продовження цієї історії:

«Це була абсурдна й огидна комедія. Комунізм був проти релігії. І кожен це знав. Проте всі боялися. Це виглядало так, ніби вони плювали Христові в лице. Річард сидів поруч зі мною, і я відчувала, що у ньому наростав гнів. Я запитала його:

– Чи ти не хочеш обмити обличчя Христа від усього цього бруду?

– Якщо я почну говорити, – сказав він, – то ти втратиш чоловіка!

Відповідаючи у тому ж дусі, я сказала:

– Я не хочу, щоб мій чоловік був боягузом.

Річард знаком показав, що хоче взяти слово. У залі запанувала тиша. Тоді він почав поважно і впевнено:

– Завданням зібраних тут душпастирів є не вихваляти уряди, які приходять і відходять, а славити Христа, Котрий помер за нас на хресті.

Умить міністр встав і закричав:

– Ви більше не маєте права говорити!

Однак Річард продовжував, і раптом зал почав із захватом аплодувати. Річ у тому, що він промовляв те, що хотіли б сказати всі присутні».

Річард Вурмбранд був ув’язнений і провів чотирнадцять років у таборах. А невдовзі до примусових робіт засудили його дружину Сабіну.

Річард Вурмбранд і його дружина Сабіна
Наступна

Не вимовляй імені Господа, Бога твого, марно – Частина 2

Кривоприсяга закликає Бога бути свідком брехні. Кривоприсяга є поважною провиною перед Богом, Який завжди вірний ... Читати далі

Попередня

Любити Бога – Частина 3

Забобони є спотворенням шани, яку ми віддаємо правдивому Богові. Вони виявляються в ідолопоклонстві, а також ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *