Ускладнити життя

Часом нам трапляється чути жахливі розповіді, головними героями в яких є молоді люди або діти. Це жорстокі епізоди, які наповнюють слухача глибоким болем. У таких випадках розпочинаються розмови, дискусії, дебати, спроби проаналізувати ситуацію і знайти відповідальних. Хтось із модних психологів поспішно напише про це книжку, яка відразу ж стане бестселером. Зусібіч чути подібні нарікання: ми не вміли їх вислухати, ми залишили їх самим собі, не зуміли прищепити їм цінності; всі звинувачують одні одних. Хтось ставить собі пафосне запитання: «Де ми зробили помилку?» (Ніби діти не робили власних помилок, за які повинні відповідати самостійно).

Для мене, всупереч багатьом різним публікаціям, актуальним залишається дуже простий рецепт великого італійського актора та автора комедій Едуардо де Філіппо: «Коли йдеться про молодих, то ми маємо чітко визначений обов’язок: ускладнити їм життя».

Батьки, вихователі (також у християнському середовищі) повинні перестати цяцькатися з молодими, потакати їм, задовольняти всі забаганки, виправдовувати провини, у всьому співчувати і підтримувати, ніби вони – невизнані генії, полегшувати їм життя, усувати всі можливі труднощі. Полегшування життя – це найбільша помилка, яку ми можемо зробити, коли йдеться про молодих людей і про саме життя.

Спокійно про старість

Наступна

Якщо бачиш майбутнє...

Я вважаю, що треба обережно використовувати деякі формулювання, які лунають також з поважних трибун, наприклад: ... Читати далі

Попередня

Батьківський авторитет

Ми не народжуємося батьками і матерями, а стаємо ними. Я навіть насмілився б стверджувати, що ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *