Ангели-попутники

Молода голландка Меланія поїхала до родичів у Сполучені Штати, а саме – у Лос-Анджелес. Якби знала країну ліпше, то, поза сумнівом, не наважилася б перед сходом сонця піти на самоті оглядати місто. Можливо, зробила це тому, що була однаковою мірою і наївна, і відважна.

Усе ще панувала глибока темрява, і лише фари автомобілів, що час від часу їхали в той чи той бік, освітлювали порожню вулицю.

Якоїсь миті нерозважна туристка усвідомила, що за нею йдуть двоє чоловіків, які старанно намагаються уникати вогнів зустрічних машин. Пришвидшила крок, переслідувачі – теж. Коли в певному місці з темряви вигулькнув ще один чоловік і почав іти поруч, навіть хоробру Меланію охопив сліпий жах. Кинула швидкий погляд на освітлене фарами авто обличчя незнайомця й… зітхнула з полегшенням: її попутник викликав у неї довіру. Незважаючи на юний вік, справляв враження дуже серйозної людини. Мовчки крокували поряд. Щойно коли дійшли до найближчої автобусної зупинки, незнайомець, вирішивши попрощатися, звернувся до Меланії – на превеликий її подив – на ім’я. Зворушена дівчина подякувала: «Не знаю, що було б зі мною, якби не Ви».

«Але я знаю», – відповів той і розчинився в темряві.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Один із голландських лікарів якось запитав своїх пацієнтів: «Чи хтось із вас уже бачив ангела?» Після початкового збентеження й сум’яття третина присутніх відповіла «так» і почала розповідати про свої переживання: 98% із яких лікар потрактував як парапсихологічні або езотеричні фантазії, і лише 7% визнав правдивими. Однією з розповідей (відтвореною з пам’яті) була історія молодої голландки Меланії.

Тимчасом як із навчання Церкви ангели зникли майже цілковито, у «конкурентів» (езотерика, антропософія, спіритизм, парапсихологія) вони почуваються цілком добре.

ЦИТАТИ

Уявлення про ангелів та їхнє існування бувають дуже різні:

  • Angeli епіт officii потеп est, non naturae. – Ангел – ім’я служіння, а не природного єства. Св. Августин (354-430), філософ і богослов
  • Він (Бог) на початку часів із нічого покликав до життя два різновиди створіння – духовний і тілесний, тобто світ ангелів і земний світ, а згодом також і світ людський, який у певному сенсі охоплює обидва перші… IV Латеранський собор (1215)

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Пс. 91:11-12; Мф. 4:6,11; Мф. 11:41,49; Мф. 18:10; Мф. 26:53; Мф. 28:2; Мк. 12:25; Лк. 1:11 ; Лк. 1:26; Лк. 22:43; Ів. 20:12-13.
Наступна

Важливий урок

Одного разу до пустельника Миколая з Флюе прийшов юнак, одягнутий у новісіньку, як з голочки, ... Читати далі

Попередня

Троянда

Зупинився автомобіль, із нього вийшла жінка, витягла з багажника інвалідний візок і поставила його попереду ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *