Троянда

Зупинився автомобіль, із нього вийшла жінка, витягла з багажника інвалідний візок і поставила його попереду машини, в якій із вдавано байдужим виразом на обличчі чекав її чоловік. Після цього відчинила дверцята й роззирнулася навсібіч, шукаючи когось, хто зміг би їй допомогти.

Саме цієї миті біля бордюру перед їхнім авто зупинився розкішний мерседес, із якого вийшов елегантно вдягнутий чоловік. Коли почав замикати машину, жінка підійшла до нього й попросила про допомогу.

«Певна річ, допоможу», – відповів чоловік, пішов разом із жінкою, і вони спільними силами перенесли інваліда з обертового сидіння автомобіля на візок. Жінка подякувала незнайомцеві.

Після цього він швидко попростував до свого мерседеса, відчинив дверцята, нахилився й узяв прекрасну, свіжу червону троянду, котру – не відомо, з якою доброю метою – віз у своїй машині. Злегка поклонившись, вручив квітку дружині каліки й без слова, не чекаючи на подяку, пішов геть.

КОМЕНТАР ДО ТЕКСТУ

Жінка, яка розповіла мені цю історію, назвала її найпрекраснішою зустріччю впродовж тих багатьох років, протягом яких піклувалася про свого чоловіка-інваліда. Чужому чоловікові вистачило всього кілька хвилин, щоб зрозуміти ситуацію й оцінити сповнене самопожертви служіння жінки. Виявив своє шанобливе ставлення до неї, подарувавши їй квітку, яка стала набагато промовистішим знаком, аніж будь-які слова.

Райнер Марія Рільке свого часу теж опинився в схожій ситуації, про що йдеться нижче.

Завжди ходячи містом тією самою дорогою, якось поет помітив, що на одній з вулиць щодня сидить жебрачка. Вона розмістилася на узбіччі дороги, тримаючи перед собою мисочку. Її нерухоме, відсутнє обличчя не змінювало свого виразу навіть тоді, коли хтось кидав їй монету.

Рільке, який, як усі знали, дуже любив троянди, якось подарував одну з них жебрачці. Жінка глянула на квітку, усміхнулася й на кілька днів зникла з вулиці. Вочевидь, жила тим, що дала їй троянда.

Гроші асоціюються з бідністю, натомість троянда промовляє до людини та її гідности.

ЦИТАТИ

  • Трояндо, о чиста суперечности, бажання нічиїм сном не бути під стількома пелюстками-повіками. Райнер Марія Рільке (поетична епітафія на його могилі)

БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ

  • Мф. 5:7; 1Кор. 13:7.
Наступна

Ангели-попутники

Молода голландка Меланія поїхала до родичів у Сполучені Штати, а саме – у Лос-Анджелес. Якби ... Читати далі

Попередня

Спадок

Один чоловік з Антіохії залишив по смерті на банківському депозиті 80 золотих дукатів, які заповів ... Читати далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *